ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 Odpust Przemienienia Pańskiego w Grucznie 19 niedziela zwykła (10 VIII 2008) * wakacje


(kazania odpustowe wygłosi ks. dr Stefan Adrich, spowiedź podczas każdej mszy św.)
1. W wakacyjnym TYGODNIU u nas porządek następujący:

PONIEDZIAŁEK  11 VIII
godz. 8.00 msza: za parafian i rolników  

WTOREK 12 VIII
godz. 8.00 msza:  o zdrowie dla Teresy do M. B. Nieustajacej Pomocy

ŚRODA 13 VIII
godz. 18.00 msza: +Martę Rychlicką i zm. z rodziny Lewandowskich
(godz. 15.00 Klub Symeona i Anny zaprasza na miesięczne spotkanie)   

CZWARTEK 14 VIII Wigilia Wniebowzięcia NMP,
msza godz. 18.00: +Krzysztofa Łobockiego (int. z Serocka)

PIĄTEK 15 VIII święto nakazane: UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚW. MARYI PANNY
– trzy msze świąteczne:
godz. 8.00 msza dożynkowa (DOŻYNKI PARAFIALNE): +Kazimierza Jarosz w 10 cz. śmierci i żonę Łucję  (też za rolników) Jesteśmy wdzięczni Bogu za hojne dary, za spełnianie naszej prośby „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Nich rolnicy  w swych wioskach przygotują dar żniwny      (chleb, owoce, bukiet żniwny) przyniesiony do ołtarza  przez delegację.  Proszę przynieść wianuszki      zielne, bo to święto Matki Boskiej Wniebowziętej Zielnej i Żniwnej. Zachowujemy tradycje, zwyczaje      wiejskie. Dziękujemy  Stworzycielowi nieba i ziemi. A tym, którzy żywią i bronią - chłopom polskim -      szczęść Boże! Błogosławimy kłosy zbóż, chleb, zioła, kwiaty, owoce, warzywa i nowe płody, owoce...      
godz. 9.30 msza: w 6 rocz. śm. Leona Szczecińskiego i Władysława Wiśniewskiego i rodziny z obojga stron
godz. 11.00 msza: +Alfonsa, Helenę i Bronisława Krzemkowskich

SOBOTA 16 VIII
godz.16.00 msza ślubna Magdaleny Tadrowskiej i Mariusza Gosienieckiego  
godz.18.00 msza:: +w 14 rocz. śmierci  Marka i Macieja i Ewy i Bolesława

NIEDZ. (20zw.) 17 VIII
godz.8.00 msza: +w 20rocz.śm.Stanisław Szumli i Stefanię,Annę i Zygmunta Zakrzewskich
godz.9.30msza: w 23 rocz. ślubu Marioli i Grzegorza – dziękcz. z prośbą o dalsze bł. Boże dla całej rodziny  
godz. 11.00 msza: +w 2 rocz. śm. Edmunda Jasionka  

2. Inne ogłoszenia: 
W tę niedzielę 10 VIII po mszach coroczna zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Biuro parafialne czynne podczas wakacji od wtorku do piątku o godz. 8.00 – 9.00 i krótko po mszy wieczornej. Od wtorku na strychu kościoła wykonuje się dalszej prace remontowe, konserwacyjne i izolacyjne. Przez otwór spuszczono dużo gruzów i resztek  (pozostałości dawnych remontów z ponad stu lat). Prace te to środki przeciw robakom, grzybobójcze, utrudniające pożar, wentylacyjne materiały z otworami oraz warstwy izolacje przed nagrzewaniem i mrozem.

Bóg zapłać za złożone ofiary za ławki na II półrocze w ub. tygodniu i na cel renowacji kościoła (złożono 1650 zł od 12 osób i rodzin). Wg wstępnych obliczeń na dalsze prace renowacyjne, izolacyjne, stropowo-sufitowe, i malarskie z dodatkowym oświetleniem diodowym i kolorowym oraz z położeniem ok. 40 metrów marmuru i płytek marmurowych jako cokolików wewnątrz kościoła przy posadzce - potrzeba jeszcze w  najbliższych dwóch latach  - corocznie po 100 zł od każdej rodziny i osoby samotnej czyli przez dwa lata dodatkowo po 10 zł miesięcznie. Taka jest prośba do parafian. Jeżeli nie zdarzą się jakieś przeszkody, pod koniec r. 2010 zakończymy te prace. Tak nam dopomóż Bóg.   

W II poł. sierpnia będzie u nas plener malarski i fotograficzny dla Bydgoskiego  Stowarzyszenia Artystycznego (prezesem i komisarzem pleneru pan Henryk Narewski). 23 i 24 sierpnia 2008 przy Młynie i wokół na  trawiastych terenach będzie Festiwal Smaku (i Święto Miodu, i Smak Roku, i Turniej Nalewek). Na ten festiwal zaprasza komisarz Festiwalu Smaku i dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego dr inż. Jarosław Pająkowski oraz prezes Tow. Przyjaciół Dolnej Wisły Sabina Janiszewska. W niedzielę 24 sierpnia w Pruszczu  będą Dożynki Gminne na pl. Poniatowskiego obok Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji (godz. 14.00 msza w kościele, potem przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce imprezy, 15.30 imprezy towarzyszące), na co zaprasza wójt Gminy Pruszcz pan inż. Franciszek Koszowski.  „Pielgrzym” do nabycia od ministrantów (i „Gość Niedzielny”). Luźne numery z posadzki z przodu można zabrać. 

Wszystkim miłego pobytu na odpuście, udanego przeżywania czasu i każdej chwili  w łączności z Bogiem.  Szczęść Boże. 

2008-08-10