ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (4 V 2008)


1.W TYGODNIU:                       
PONIEDZIAŁEK 5 V 
godz. 18.00  msza z majowym: za parafian i parafię (o godz. 17.00 konieczne spotkanie dla młodzieży grupa III i IV gimnazjum z klas III przygotowującej się do bierzmowania 1 VI br. 

WTOREK 6 V św. Filipa i Jakuba Młodszego Ap.
g.18.00 msza z majowym:+Andrzeja      Kornowskiego w 50 urodziny i w 3 miesiące .po śmierci

ŚRODA 7 V  - - -  bez mszy

CZWARTEK 8 V św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski
godz. 18.00 msza z majowym: +rodziców Bronisława i Martę Wyrwickich i zm. z tej rodziny (o godz. 17.00 konieczne spotkanie dla młodzieży grupa I i  II klasa III gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania 1 VI br.

PIĄTEK 9 V
godz. 18.00 msza z majowym: +Franciszka Szulca  (zebranie dla ministrantów      o godz. 16.00, katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów o godz. 18.45,      takich spotkań w piątki będzie jeszcze 5 przed wakacjami, więc przychodzić teraz, jeżeli       planuje kto chrzest lub ślub w tym roku, chyba że już uczestniczył wystarczająco dużo w      kościelnym przygotowaniu i może to potwierdzić dokumentami)  

SOBOTA 10 V WIGILIA ZESŁANIA DUCHA Św.
godz. 18.00 msza z majowym: +Felicję      Szczukowską i zmarłych  rodziców Donorowiczów i Becierów     

VIII NIEDZIELA WIELKANOCY UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (11 V) 
godz.  8.00 msza: o łaskę zdrowia dla Janusza
godz.   9.30msza: +rodziców, braci Nalazek i +męża Zenona Koszuckiego i krewnych
godz. 11.00 msza: + Leona Trepczyńskiego i Martę i Leona Parol z Poledna .

2. INNE OGŁOSZENIA:  Bóg zapłać rodzicom, katechetkom i dzieciom oraz wszystkim wolontariuszom dobrej woli pracującym wokół uroczystości I Komunii i białego tygodnia. Rodzice dzieci klas II otrzymali  w piątek listy z radą, co dalej czynić po I Komunii św. (prosi się rodziców dzieci kl. II na zebranie 3 czerwca o godz. 18.30 w sprawie biwaku dla dzieci kl. II od  13 VI  ⎯ 15 VI.  
Rodzice dzieci klas I, pragnący I Komunii swego dziecka za rok w klasie II, niech piszą prośby do parafii, do księdza proboszcza, z uzasadnieniem dlaczego pragną sakramentu Pokuty i Eucharystii dla swego dziecka, dołączając personalia (koniecznie data urodzenia, data chrztu ⎯ dokładnie, gdzie był chrzest, adres parafii chrztu, PESEL dziecka, adres, telefon itp.).  I niech te prośby przynoszą od Bożego Ciała czyli od 22 maja podczas procesji z darami, składając je i przez to wyrażając chęć  uczestniczenia w całorocznym przygotowaniu. Dziękujemy za każde dobro i hojność. Dziękujemy za ofiary w uroczystość I Komunii i w białym tygodniu na misje.   
Jest nowy „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”. Bardzo zachęcam do nabywania i czytania gazet katolickich. Za 10 zł jest komplet widokówek z naszego kościoła jako prezent i promowanie naszej małej ojczyzny  i za 15 zł nasza droga krzyżowa.                         
Zaproszenie do Parlina:  w tę niedzielę 4 maja 2008, w przypadający dzień św. Floriana, patrona strażaków,  o godz. 13.00 będą w Parlinie gminne obchody Dnia Strażaka Gminy Pruszcz i 60 –lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Parlinie.  Będzie msza polowa, po której festyn z licznymi atrakcjami dla dzieci i zabawą taneczną oraz gruczeńską grochówką strażacką do godz. 22.00.
Szczęść Boże. 

2008-05-04