ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 OKTAWA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2 niedziela Wielkanocy święto Miłosierdzia Bożego (30 III 2008)


Po mszach zbiórka do puszek na cele charytatywne w całej Polsce

1. W TYGODNIU W OKRESIE WIELKANOCNYM: 

PONIEDZIAŁEK (31  III) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (z 25 III)
godz. 18.00 msza świąteczna: w int. modlących się o zachowanie życia, szczególnie modlących się w ramach dzieła duchowej adopcji, których się zaprasza. To Dzień Świętości Życia. To dzień Dzieła duchowej adopcji. Kto może,  niech przyjedzie świętować.

WTOREK (1 IV ) 
  --- bez mszy

ŚRODA (2 IV)
godz. 8.00 msza szkolna: w 3 rocz. śmierci w int. Jana Pawła II z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej która obrała zmar. papieża na patrona

godz. 20.15 Wieczór wspomnień o Janie Pawle II w kościele - w wyk.uczniów Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Grucznie, po czym przemarsz pod szkołę, gdzie jest pamiątkowa tablica (proszę przynieść świece)

(różaniec misyjny będzie wyjątkowo w II środę miesiąca 9 IV o godz. 17.30)

CZWARTEK (3 IV)
godz. 18.00 msza: ...........................................in. wolna
(spowiedź pierwszoczwartkowa od godz. 17.00 – 18.00, ks. prob. spowiada sam)

PIĄTEK (4 IV)
godz. 18.00 msza: +wszystkich zmar. z rodz. Karnowskich i Majewskich          
Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 27.- 18.00 (ks. prob. spowiada sam)

Zebranie ministrantów o godz. 16.00
Katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów o godz. 18.45

SOBOTA (5 IV)
godz. 18.00 msza: dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze      błogosł. Boże dla rodziny Lewandowskich  (udzielanie chrztów, następne 7 VI)

O g. 16.00–18.00 będzie promocja pięknie wydanego „Bedekera gruczeńskiego” w domu katech. z udziałem autorki p. arch. Jadwigi Luterek-Cholewskiej i dyrektora Zespołu Parków NCh inż. dr Jarosława Pająkowskiego, na co serdecznie zapraszamy. Będzie też sprzedaż książki po promocyjnej cenie 39,50 zł. Każdy znajdzie tam siebie lub swoich bliskich.   

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA (6 IV)
godz.   8.00 msza: +Władysławę Falgowską, rodziców i rodzeństwo 
godz.   9.30 msza: +Jerzego Pszczolińskiego-   
godz. 11.00 msza: +Cecylię

2. Bóg zapłać za ofiary w ub. tygodniu, Bóg zapłać za wszelką pomoc.
Był artystka rzeźbiarz mgr Ryszard Kaczor wraz z złotnikiem Sławomirem Krzemiński, z którymi uzgodniono dalsze projekty: wzbogacając delikatnym ornamentem gotyckim i mosiężnymi talerzykami boczne kinkiety w nawie, (bo w prezbiterium są dwa oryginalne zabytkowe gdańskie kinkiety); będzie odrębny wyższy stojak z mosiądzu polerowanego jako miejsce dla wystawienia Najświętszego Sakramentu Eucharystii przed ołtarzem; figurki Ewangelistów (z dawnej ambony, zakonserwowane i odnowione będą na cokolikach po bokach prospektu organów. Były oględziny ścian, wyznaczono kierunek malowania kościoła, począwszy od sufitu, który będzie izolowany niepalną folią, będzie ocieplony, który musiał być uszkodzony bombą pod koniec wojny z prawej strony (może ktoś pamięta jeszcze coś z tego?), bo dwa kasetony są z innych, mniejszych desek.    

Szczęść Boże.

2008-03-30