ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 Wielkanoc Zmartwychwstania Pańskiego (23 III 2008)


Niedziela Wielkanocy 23 III 2008 dwie msze świąteczne:
godz. 9.30 msza: +Bogumiła Chudego w 4 rocz. śmierci (i święcenie pokarmów)
godz. 11.00 msza: +Feliksa Jaworskiego w 5 rocz. śmieci (i święcenie pokarmów)

(główna Eucharystia roku (Rezurekcja) w Wigilię Paschalną Wielkanocną 22 III o godz. 20.00 jako największe zgromadzenie liturgiczne parafian i gości, z poświęceniem pokarmów, udzieleniem sakramentu chrztu dla 9. osób, z uczestnictwem dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św. , które razem z nami samodzielnie odnowiły przyrzeczenia chrztu św. )

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY W OKTAWIE - 24 III - tradycyjne II ŚWIĘTO WIELKANOCY, msze jak w niedziele:
godz. 8.00 msza: + Stanisława Tynkiewicza z okazji urodzin
godz. 9.30 msza: +Jerzego Pszczolińskiego
godz. 11.00 msza: +Kazimierę Kufel w stulecie urodzin
(ofiary kolekty w II Święto na Kat. Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

WTOREK WIELKANOCNY W OKTAWIE 25 III
godz.18.00 msza: +w I rocz. śmierci Helenę Chojnackiej
(konieczne spotkanie dla rodziców dzieci klas II z wioski Gruczno, I cz. w kościele, II cz. w domu katech. przynoszą rodzice 12 zł na obrazki)

ŚRODA WIELKANNOCNA W OKT. 26 III
godz. 18.00 msza: +Mariana Dzikowskiego w II rocz. śmierci i zm. z rodziny obojga stron; 17.30 różaniec przyjaciół R. Maryja;
godz. 18.00 konieczne spotkanie dla rodziców dzieci kl. II z innych wiosek podobnie jak we wtorek)

CZWARTEK WIELKANOCNY W OKTAWIE 27 III
godz. 16.00 msza: +rodziców Antoninę i Jana Kluczyków i Zofię i Bronisława Mingów

PIĄTEK WIELKAN. W OKTAWIE 28 III (piątek dzień pokuty, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
godz. 18.00 msza: +Andrzeja Kornowskiego

zebranie ministrantów o godz. 15.00;

godz. 18.45 katechumenat parafialny
w sprawie chrztów i ślubów (kto planuje ślub kościelny teraz aż do końca roku kalendarzowego, powinien już przychodzić wielokrotnie na katechumenat, jeżeli nie był jeszcze, albo pokazać dokument obecności na katolickim poradnictwie rodzinnym w innej parafii lub wszystkie dokumenty przygotowania skądinąd (są pary które sumiennie przywożą pełne przygotowanie nawet z placówki zagranicznej np. z Anglii). Dobre przygotowanie do małżeństwa jest konieczne. Episkopat Polski powiększył wymagania w ostatnich latach. Oprócz 3. letniej religii w średniej szkole trzeba uczestniczyć w 25 spotkań przy parafii. Nieliczni już uczęszczają u nas na to w II sobotę miesiąca. Inni muszą to nadrobić przychodząc kolejno co najmniej przez pół roku na piątkowy katechumenat parafialny o godz. 18.45.

SOBOTA WIELKAN. 19 III
godz. 16.00 msza ślubna i ślub Emilii Karger i Grzegorza Kruczyńskiego
godz. 18.00 msza: +Krystynę Kozielecką i rodziców obojga stron.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – Niedziela Miłosierdzia Bożego 30 III
godz. 8.00 msza: +Jerzego Pszczolińskiego
godz. 9.30 msza: +w II rocz. śm. Władysławę Roszczynialską i Antoniego,Józefa,PawłaKozłowskich
godz. 11.00 msza: w podziękowaniu za otrzymane łaski oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rodziny (o 11.0 msza inicjacyjna dla dzieci klas II;
w niedzielę miłosierdzia 30 III zbiórka charytatywna jak co roku wg imperatywu moralnego: czyń miłosierdzie, niech rejonowi opiekunowie charytatywni ją zbierają)

Inne ogłoszenia.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do uroczystego charakteru tych dni. Dziękujemy księżom, pracownikom, porządkującym przy kościele, dekorującym w tym czasie ciemnicę, Grób Pański, szafarzom, organiście, śpiewakom, lektorom, kolektującym, wykonującym zróżnicowane funkcje liturgiczne...Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

We wszystkie niedziele wielkanocne msze o godz. 11.00 będą zarazem dla dzieci klas II mszami inicjacyjnymi przygotowującymi do uroczystości I Komunii św.

Polecamy czasopisma katolickie – dwutygodnik diecezjalny „Pielgrzym” i tygodnik „Gość Niedzielny” (od ministrantów przed kościołem). Radosnych Świąt, smacznego jajka, bogatego zająca, radości rodzinnej, pokoju, zgody, łask i mocy od Jezusa Zmartwychwstałego....! Jezus żyje - alleluja - i obiecuje nam życie wieczne.

Szczęść Boże!

2008-03-23