ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 3 niedziela zwykła (27 I 2008)


Ferie zimowe * list pasterski: osoby konsekrowane w służbie człowiekowi w potrzebie-*+    *****************************************************
1.W TYGODNIU:
 
PONIEDZ. 28 I św. Tomasza z Akwinu,
godz. 18.00 msza:  +Feliksa Kameckiego w 31 r. śm.
(godz. 16.00 początek biwaku dla klas I gimnazjum)  

WTOREK 29 I
godz. 18.00 msza: +z okazji ur. +Bogusława Pruszkowskiego i w 18 r. śmierci  +Zygmunta Radtke-(godz.18.00 konieczne spotkanie z RODZICAMI dzieci kl. II z Gru.  -cz. I w kościele, cz. II w domu katechetycznym)

ŚRODA 30 I
g. 18.00 msza:+Stanisława Tynkiewicza w 11 rocz.śm.i+syna Andrzeja w 2 r. śm.-  
(o godz. 18.00 DLA RODZICÓW dzieci kl. II z wiosek spoza Gruczna koniecznie spotkanie - I cz. w kościele, II cz. w domu katechetycznym)
(godz.11.00 zakończenie biwaku dla kl. I gimnazjum.Godz.17.30 różaniec przyjaciół RM)      (Wieczorem początek ORAR – rekolekcje dla rodzin Domowego Kościoła z Torunia,      moderator: o. Józef Gęza, animatorzy:  Kilanowscy)

CZWARTEK 31 I św. Jana Bosko
godz.17.00 msza z rodzinami Domowego K-ła:
+Teresę Suchcicką

PIĄTEK 1 II
godz.17.00 msza z rodzinami Domowego Kościoła:   ............................................
(nie będzie zebrania ministrantów ani katechumenatu parafialnego)

SOBOTA 2 II święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (M. B. Gromnicznej), nienakazane,  w Polsce tradycyjnie obchodzone, XII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

godz. 11.00  msza świąteczna: ..................................................................(przynosimy świeczki, świece, gromnice, także przychodzą dzieci kl. II, aby siebie  ofiarować Jezusowi)

godz. 18.00 msza z grupą rekolekcyjną: +Helenę, Konrada, Adama i Krystynę Baumgart

4 NIEDZIELA zwykła (3 II)
godz. 8.00 msza:+z rodziny Dudzińskich i +rodzeństwo
godz. 9.30 msza: dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i  dary Ducha św. dla dzieci, wnuków i prawnuków
godz.11.00 msza:+w 22 rocz. Antoniny Glinieckiej  i Krystyny Głowackiej  
         (po południu kończą rekolekcje rodziny Domowego Kościoła; późno po południu  zaczną się rekolekcje dla dzieci i młodzieży z Osowej Góry: grupa DAR =  Dominikańscy animatorzy różańcowi))

2. W ub. tygodniu odbył się pogrzeb: ś.p. Felicji Koszowskiej l. 80 z Małociechowa. Dobry Jezu....

Podczas ferii organizujemy jak ogłaszaliśmy - dwa biwaki. Pierwszy będzie dla dziewczynek i chłopców klas I gimnazjum w tym tygodniu. Bardzo potrzebujemy do pomocy i współpracy na biwakach rodziców, wychowawców i nauczycieli (w formie dyżuru wychowawczego i nauczycielskiego i do pomocy w kuchni biwakowej; prosimy zgłaszać się; organizujemy za darmo, organizowalibyśmy znacznie jeszcze więcej, ale nie mamy dosyć chętnych dorosłych; dorośli są niechętni lub mało aktywni, a młodzież jest piękna, błyskotliwa, wspaniała, dla której powinniśmy tworzyć coraz to nowe programy wypełnienia wolnego czasu). Działalność parafii polega wyłącznie na wolontariuszach, także dzięki nim można cokolwiek organizować dla dzieci i młodzieży. W tym objawia się nasza miłość do młodzieży oraz realna próba formacji duchowej i całościowej ewangelizacji. W czasie biwaków chętnie przyjmujemy od parafian żywność, warzywa, owoce i inne dary.
Czwarty żyrandol będzie zawieszony we wtorek.  Bóg zapłać za dotychczasowe wszystko - za składane ofiary w biurze, wpłacane do banku spółdzielczego na konto parafii... Za każde pozytywne słowo i czyn, za propozycje kolędowe, za pomoc i dobroć. Dziękujemy.  Są nowe numery gazet (Pielgrzyma, Gościa Niedzielnego...)

Szczęść Boże.

2008-01-27