ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 3 Niedziela Wielkiego Postu (24 II 2008)


1. Mija prawie połowa czasu W. Postu, tym bardziej zapraszamy W trzecim TYGODNIU WIELKOPOSTNYM na MSZE ŚWIĘTE  i nabożeństwa:   
PONIEDZ. (25 III)
nie będzie mszy ===================

WTOREK (26 II) 
nie będzie mszy św. ===============

ŚRODA (27 II)
godz. 18.00 msza: .................................... (int. wolna)
17.30 różaniec przyjaciół Radia Maryja

CZWARTEK (28 II)
g.18.00 msza: z okazji urodzin +Helenę Kosiak i +rodziców obu stron

PIĄTEK (29 II)
szczególnie zapraszamy, bo taki dzień przypada raz na 4 lata,

godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci (zebranie ministrantów o 16.30)
godz. 17.30 droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży
godz.18.00 msza: za dzieci ochrzczone w ostatnim czasie i w intencji rodzin, które przygotowują się do  chrztu swych dzieci  
godz. 18.45 katechumenat parafialny w sprawie chrztów i ślubów koś.  

SOBOTA 1 III
godz. 17.30 gorzkie żale
godz.18.00 msza: +w 6 rocz. śmierci Romana Barbary (chrzest)          

4 NIEDZIELA W. POSTU 2 III
g. 8.00 msza: +Jerzego Pszczolińskiego
godz.  9.30 msza: +Feliksa Jaworskiego oraz o zdrowie i błog. Boże w rodzinie
godz. 11.00 msza: w II rocz. śm. +Wandę Trepczyńską i jej męża Jana w 20 rocz. śmierci  

2. Inne ogłoszenia: 

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 – 9.00 i krótko po wieczornej mszy. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary, za ofiary za ławki na I półrocze, za intencje mszalne i inne. Dzieci klas II i wszystkie inne mogą przyjąć skarbonki leżące na podsadzce z przodu, niech odważą się i podsuwają te skarbonki odwiedzającym ich dom - krewnym, gościom i interesantom – wskazując ma uczynki miłosierne co do ciała i co do duszy, co warto przypominać i czynić. Z zebranych  złotówek niech przygotują wielkanocnego zająca dla swego rodzeństwa, dla siostry, brata lub innych dzieci. Do środy (do 27 II) uczestnicy rekolekcji szkolnych przynoszą do szkół podpisane prace literackie i plastyczne na konkurs jako dalszy ciąg rekolekcji. Będą nagrody za najlepsze prace. Rodzicom, paniom katechetkom, nauczycielom, pani dyrektor podstawowej szkoły i panu dyrektorowi gimnazjum za mobilizowanie się, współdziałanie i wykonane prace na rzecz rekolekcji Bóg zapłać.   
Kartki wielkanocnej spowiedzi odbierać u rejonowych opiekunów charytatywnych. W razie pomyłki można samego wypisać kartkę z imieniem i nazwiskiem, i adresem. Dopóki istnieje trwała przeszkoda kanoniczna – wg prawa kościelnego - nie wolno przystępować do spowiedzi ani do Komunii wielkanocnej (np. taką przeszkodą jest istniejący związek bez sakramentu małżeństwa). Obowiązujące dwa przykazania kościelne to: spowiedź co najmniej raz w roku i Komunia św. w okresie wielkanocnym, który trwa teraz, od Wielkiego Postu aż do niedzieli Trójcy św. tj. w tym roku do 18 maja.  
Zachęcamy do nabycia dwutygodnika „Pielgrzyma”(2 zł) przed kościołem i w zakrystii, tygodnika „Gość Niedzielny” (3 zł), dwumiesięcznika „Posłaniec Ducha Świętego” (5zł plus 2 zł płyta o misjach).   
Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne.

Miłej niedzieli i dobrego tygodnia  - szczęść Boże.

2008-02-24