ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 19 niedziela zwykła (9 VIII 2015) * wakacje * Odpust Przemienienia Pańskiego w Grucznie


W tę niedzielę będą trzy msze odpustowe: o 8.00, 9.30 i 11.00. Homilie wygłasza ks. prałat profesor dr hab. Wojciech Pikor, mianowany w kwietniu br. przez pana prezydenta profesorem zwyczajnym, nowomianowany przez ks. biskupa pelplińskiego rektor WSD w Pelplinie, któremu gratulujemy, obiecując pamięć w modlitwie. Podczas odpustu w ogrodzie obok boiska siatkówki plażowej jest dla dzieci „wesołe miasteczko” firmy Grinlad z biletami).

1. W wakacyjnym TYGODNIU w naszej parafii:

= = PONIEDZ.10 VIII nie będzie mszy = = =

WTOREK 11 VIII

g.18.00 msza:+Edmunda Gackowskiego w rocz.ur. i zm. z rodz. Gackowskich

ŚRODA 12 VIII

g.15.00 Klub Symeona i Anny zaprasza starszych i seniorów, emerytów na comiesięczne spotkanie (wejście od szczytu)

godz. 17.30 różaniec z Nowenną o pokój na świecie, w rodzinach, o błogosławieństwo dla nowego proboszcza ks. mgra Grzegorza Knuta, który zaczyna urzędowanie w Grucznie od 21 sierpnia 2015

g. 18.00 msza: o dary Ducha Św. dla Adama i o rozeznanie swej drogi życiowej

CZWARTEK 13 VIII

godz. 17.00 Grupa AA „Przebudzenie” zaprasza alkoholików, ich rodziny i innych zainteresowanych, aby próbować przeciwstawiać się pijaństwu

godz. 18.00 msza: +Henryka Nowaka

PIĄTEK 14 VIII Wigilia Wniebowzięcia NMP

g.18.00 msza:+Antoniego Tadrowskiego w 9 r.śm.

SOBOTA 15 VIII UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚW.MARYI PANNY, święto nakazane - msze jak w niedziele:

godz. 8.00 msza świąt.:+Katarzynę Niciejewską

godz. 9.30 msza świąt.: o błogosławieństwo Boże dla rolników i ich rodzin. DOŻYNKI PARAFIALNE, Matki Boskiej Zielnej, Żniwnej. Modlimy się za pracujących na roli. Niech delegacje z wiosek wniosą przygotowane dary żniwne (chleb, bułki, kołacze, bukiet żniwny, kłosy, warzywa, owoce).Błogosławimy te dary i tradycyjne wianuszki tj. kwiaty, wieńce, warzywa, zioła, zwierzęta, pola, łąki, ogrody, lasy, powietrze, wodę. Uwielbiamy Boga Stworzyciela. Dziękujemy Mu za wszystko.

godz. 11.00 msza: w 5. rocz. śm. +Zygmunta Deręgowskiego i +rodziców z obojga stron

NIEDZIELA 20 zw.16 VIII:

godz. 8.00 msza:+Marię i Czesława i Janinę i Halinę Koszuckich

godz. 9.30 msza: +Halinę i Boleława Kręckich

godz.11.00 msza: +Łucję Jarosz w 84 urodziny i +męża Kazimierza

2. Inne.

Biuro parafialne czynne w tygodniu tylko zaraz po mszach.

Przed przekazaniem parafii nowemu ks. proboszczowi ks. Grzegorzowi Knutowi podaję, że nie spłaciliśmy wszystkich zaległości z ostatnich dwóch lat wykonując duże roboty remontowo - budowlano - konserwatorsko - malarskich. Pozostał dług 50 tysięcy dla firmy „Jardej” z Kowalewa i miesięczne raty do spłacania jako podatek gminnych 30% od każdej sprzedanej działki.

Od poniedziałku wejście do biura na razie tylko od szczytu domu katechetycznego. Ks. emeryt Franciszek Kamecki będzie mieszkał w wyznaczonej przez ks.biskupa północnej części domu katechetycznego.

Wszystkim miłego pobytu na odpuście. Podczas wakacji i urlopów niech ciało odpoczywa, a duch niech rozmyśla. Niech Bóg Stworzyciel błogosławi rolnikom, ogrodnikom, ich pracy, plonom i owocom. Szczęść Boże.

2015-08-09