ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 17 niedziela zwykła (26 VII 2015) * wakacje


1. W tygodniu wakacyjnym w naszej parafii Gruczno taki plan:

PONIEDZ.27 VII

g.13.00 pogrzeb ś.p.+Dariusza Łakomskiego Laksa l. 20 z Torunia - dobry
Jezu...
po tym pogrzebie ok. godz. 14.30 na cmentarzu pogrzeb ś. p, Mieczysława Niedzielskiego l. 68 z Torunia d. w Grucznie - dobry Jezu...

godz.18.00 msza:+Henryka i Grzegorza Kortas (razem z grupą rekolekcyjną Wieczernik)

WTOREK 28 VII

godz.18.00 msza (z grupą rek.):+Mariana Łukasika i Rozalię i Jana Walczyk

ŚRODA 29 VII wspomn.św.Marty

godz. 18.00 msza z Nowenną do MBNP (z grupą rek.): +Czesława i Lidię Oparków i ich rodziców

CZWARTEK 30 VII

godz.18.00 msza (z grupą rek.):+Elżbietę Zyś w 2 rocznicę śmierci (panie i panów ze stref bagażowych gdańskiej pielgrzymki pieszej zaprasza się na rozmowę po mszy)

PIĄTEK 31 VII św.Ignacego Loyoli

godz. 8.00 msza (z gr. rekolek.: +Czesława Jaworskiego

ok. godz.17.00 -18.00 przychodzi do nas na nocleg XXXIII Gdańska Pielgrzymka Piesza, 5 grup, 2. strefy bagażowe w Parlinie u p.Mirosława Kozaka i u p.Grzegorza Jaworskiego, 3. strefa w Parlinie u p. Józefa Koszowskiego, skąd rolnicy przyczepami przewożą bagaże do Małociechowa na podwórze p. Leona Kempińskiego), ale nie pielgrzymów, 4. i 5. strefa w Grucznie za cmentarzem u p. Zb. Koszuckiego ul.Polna i parking kościelny przy posesji p.Krzysztofa Furtaka ul. Wojska Pol. 10. Wieczorem apele  maryjne. Drodzy parafianie,dla pielgrzymów otwórzcie swe domy, toalety, ubikacje, krany, lodówki i serca. Wolę i chęci przyjęcia pielgrzymów zgłaszajcie koniecznie na kartkach z swoim nazwiskiem, adresem, telefonem w strefach bagażowych. Wasza kartka ułatwia kwatermistrzom rozeznanie i szybkie zakwaterowanie pielgrzymów. Nowi mieszkańcy parafii niech też przyjmą pielgrzymów, aby mogli u nich umyć się, najeść i przenocować.

SOBOTA 1 VIII msze polowe rano w Parlinie i Małociechowie, także w Grucznie o g.7.00

(1 VIII od godz. 11.00 Międzynarodowy WYŚCIG KOLARSKI o nagrodę Gruczna. kryterium uliczne - pętla wokół góry św. Jana ul. Młyńską, Dworcową, Wojska Polskiego i Młyńską, na Młyńskiej start i meta. Organizatorami są pani Joanna Grzonkowska i pan Jan Chudziński  (szczegóły na plakatach).

godz.18.00 msza: +}Józefę i Bolesława Górskich i zmar. z rodziny

18 NIEDZIELA zw. 2 VIII

godz.8.00 msza:+ Bronisława i Mariannę Kanarek i brata Zygmunta

godz. 9.30 msza: +Feliksa i Praksedę i Halinę i Zofię i Tomka i Jana Pikarskich

godz.11.00 msza: +Andrzeja ÷Łukasika w I rocz. śmierci

Inne ogłoszenia:

Ks. mgr Grzegorz KNUT zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skórowie i z dniem 20 sierpnia 2015 r. mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Grucznie. Witamy go serdecznie. Obecny proboszcz 20 sierpnia kończy swoje proboszczowanie i idzie na emeryturę.

Pogrzeby: w czwartek odbył się pogrzeb zm. ś,p. + Jana Godka l.83 z Kosowa - dobry Jezu...W sobotę odbył się pogrzeb zm. +śp. p. Czesława Jaworskiego l. 86 z Parlina - dobry Jezu, a w poniedziałek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb ś.p. Dariusza Łakomskiego Laksa l. 20 z Torunia - dobry Jezu, po tym pogrzebie drugi pogrzeb na cmentrazu ok. godz, 14.30 ś.p. Mieczysława Niedzielskiego l. 68 z Torunia d. w Grucznie - dobry Jezu...

Bóg zapłać za pomoc w przebudowie części domu katechetycznego (wg decyzji ks. biskupa pelplińskieg) na mieszkanie dla ks.emeryta seniora. Na przeróbki wydaliśmy już ponad 12 tysięcy zł. I serdeczne Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

Polecamy wakacyjną akcję św. Krzysztofa: podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy bez wypadku na środki transportu dla polskich misjonarzy. Koszyk dla tych ofiar znajduje się z przodu na posadzce obok tabernakulum. Tydzień bezpiecznego kierowcy 2015 r. pod patronatem komendanta głównego policji.

Powiatowy Inspektor Sanitarny - w związku z pielgrzymkami i turystyką - wskazuje na higienę i ostrożność w jedzeniu i piciu . - wskazania w gablotce w bocznej kruchcie.

Dzieciom radosnych wakacji, dobrych przeżyć wokół gdańskiej pielgrzymki pieszej i wokół międzynarodowego wyścigu kolarskiego. Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi w tę niedzielę i w następnych dniach.

2015-07-26