ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 19 VII 2015 niedziela 16 zwyk豉 * wakacje


W tę niedzielę 19 lipca o godz. 17.00 w Borach Tucholskich w Ostrzywilku gm. Cekcyn, k. Teologa, na posesji p. Chmarów, przy jeziorze Gwiazda, w lesie będzie msza polowa - wspomnienie dawnych naszych obozowisk namiotowych - dokąd zapraszamy. Od 20 - 27 lipca 2014 r. obchodzić będziemy w Polsce 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod has貫m „Niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Przyjmujemy ofiary „Podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy bez wypadku”na środki transportu dla polskich misjonarzy, dla których koszyk leży na posadzce z przodu niedaleko tabernakulum. Ta akcja trwa u nas przez ca貫 wakacje, jak co roku.Bóg zap豉ć .

1. W wakacyjnym tygodniu taki porządek w naszej parafii Gruczno:

PONIEDZIAΒK 20 VII

godz. 11.00 początek biwaku dla klas I pondgimnazjalnych

godz. 18.00 wspomn. b. Czes豉wa - msza: +Czes豉wa i Jana i Teresę Baumgart

WTOREK 21 VII

godz. 18.00 msza: +Martę i Antoniego Donarskich
(o godz. 9.00 wyjazd m這dzieży biwakowej nad jezioro do Cekcyna , powrót o godz. 16.00 )

ŚRODA 22 VII wspomn. św. Marii Magdaleny

godz.18.00 msza z Nowenną do MBNP: +Sabinę i Józefa Mąków

CZWARTEK 23 VII święto św. Brygidy zakonnicy patronki Europy

godz. 18.00 msza: +Edmunda Gackowskiego w rocz. ur. i zm. z rodziny Gackowskich (o g, 11,00 koniec biwaku dla I kl. I ponadgimn.

PIĄTEK 24 VII wspomnienie św. Kingi

godz. 18.00 msza:+Anny Sikorskiej w rocz. śmierci i +męża Jana

Początek rekolekcji Wieczernika nie tylko z Chojnic (trwają do 31 lipca 2015)

SOBOTA 25 VII święto św. Jakuba Większego Aposto豉

godz.18.00 msza: +Wiktora Pipowskiego *

Dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników podróżujących i pielgrzymów; za ofiary wypadków na drogach (wspomnienie św Krzysztofa, patrona kierowców i pieszych, podróżujących (przed kościo貫m po mszy będzie poświęcenie nowych samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów). Zajeżdżamy do poświęcenia od placu kościelnego, przy drzwiach bocznych poświęcenie i objeżdżamy woko這 kośció wyjeżdżając przez bramę na ulicę...

XVII NIEDZIELA ZWYKx 26 VII 2015: wspomnienie św. św. Joachima i Anny rodziców NMP, dziadków Jezusa; dzień modlitw za rodziców, za babcie i dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów)

godz. 8.00 msza: +Krystynę Kozielecką w 8. rocznicę śmierci i rodziców z obojga stron

godz. 9.30 msza: +w I rocz. śmierci Andrzeja ㄆkasika i ojca Ryszarda ㄆkasika

godz. 11.00 msza: +Urszulę i Marcelego Zyś

2.Inne:

Podczas wakacji biuro parafialne czynne od wtorku do piątku tylko zaraz po mszach św.

Dzięki za opiekę i funkcje wychowawcze pań i nauczycieli (w tym i pani dyrektor szko造 podstawowej im. Jana Paw豉 II w Grucznie), a przede wszystkim panu dyrektorowi gimnazjum im. Jana Paw豉 II w Grucznie dziękujemy za to, żę mogliśmy reaalizować w ub. tygodniu 5. dniowy biwak wyjazdowy nad morze w Żarnowcu i Dębkach dla dla klas III gimnazjów.

Dziękujemy za dodatkowe ofiary na przeróbki w domu katechetycznym, gdzie ma zamieszać ks. emeryt Franciszek Kamecki od 20 sierpnia, na co zgodzi się ks. biskup. A nowym proboszczem będzie od 21 sierpnia 2015 r. ks. Grzegorz Knut.

Dzieciom i m這dzieży życzymy wakacyjnej radości, gościom przyjemnego pobytu w naszych stronach, rolnikom nadziei na dobre żniwa, ogrodnikom dobrych owoców, wszystkim optymizmu, modląc się o pokój na świecie i w naszych rodzinach, polecając opiece Bożej wszystkich podróżujących, których patronem jest św. Krzysztof. Szczęść Boże

2015-07-19