ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 XII Niedziela zwyk豉 21 VI 2015 * Parafia Gruczno


1. Przed nami odpust parafialny, Dni Gruczna, spowiedż przed końcem roku szkolnego i zakończenie roku szkolnego. Więc będzie:

PONIEDZIAΒK 22 VI

godz. 12.00 pogrzeb + Heleny Nadolnego l. 84 z Gruczna = dobry Jezu..

W Topolnie będzie o godz. 18.00 uroczystość bierzmowania z przewod. ks. bpa prof. dr hab. Wies豉wa Śmigla.

WTOREK 23 VI
Wigilia Narodz. św. Jana Chrzciciela godz. 17.00 msza: +Martę i Stanis豉wa Brzezińskich i Janinę i Mariana Wróbel (po mszy poświęcenie wianków, zawiezienie ich nad Wis貫̨ - tam ognisko, ziemiaczki, kie豚aski i śpiewy - DNI GRUCZNA)

ŚRODA 24 VI ODPUST: UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA , patrona naszego kościo豉 i naszej parafii - i DNI GRUCZNA - u nas dwie msze odpustowe, świąteczne:

godz. 9.30 msza odpustowa, świąteczna:+Jana Rządkowskiego (msza na zakończenie roku dla przedszkolaków, dla ich rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników przedszkola i dla innych parafian i gości)

od godz.15.00 programy dla dzici, m這dzieży i doros造ch (m. in. weso貫 miasteczko w ogrodzie parafialnym, wszystykie zabawy za darmo, anielskie zabawy - rozmaite twórczne malowanie na placu kościelnym, Ko這 Gospodyń Wiejskich z wyrobami, ㄆkasz Lewandowski z wystawą prac dzieci, projekty logo Gruczna...

godz. 17.00 msza odpustowa, uroczysta i koncelebrowana pod przewod. ks. infu豉ta Stanis豉wa Grunta.
Intencje mszalne:
1) o b這gos豉wieństwo Boże dla parafii, parafian i gości
2) za zmar造ch parafian
3) za zmar.poprzedniego proboszcza tejże parafii ks. kan. Anastazego Nagórskiego, który zmar nagle 33 lat temu w konfesjonale 15 maja 1982 r.

Po sumie odpustowej zaprasza się wszystkich tradycyjnie na grochówkę strażacką... Okazja spowiedzi dla m這dzieży gimnazjalnej i innych..

godz. o 19.15 w podziemiach domu katech. otwarcie wystawy obrazów Jana Kai i Jacka Solińskiego

wieczór teatralny: etiuda „Oczekiwanie”aktora Mieczys豉wa Giedrojcia (5 minut) i „Rady dobrego Boga” aktora bydgoskiego,podróżnika i fotografa Mieczys豉wa Franaszka (50 minut)...

CZWARTEK 25 VI

godz. 16.00 msza: +Dioonizego Opoki w 30 rocz. śmierci
(od g. 14.00 -15.00 spowiedź na zakończenie roku szk. dla dzieci szko造 podstawowej, o godz. 15.00 - 16.00 spowiedż z okazji zakończenia roku szkolnego dla m這dzieży gimnazjum i ponadgimnazjalnej)

PIĄTEK 26 VI

godz. 8.00 msza szkolna na zakończenie roku szk. dla Szko Podstawowej im. Jana Paw豉 II i Gimnazjum nr 4 im. Jana Paw豉 II w Grucznie: w intencji dzieci,m這dzieży, nauczycieli i pracowników szkó - z wdzięcznością dziękujemy Bogu za ca造 rok nauki

godz. 18.45 katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów (ksiądz) i parafialne poradnictwo rodzinne (mgr Paulina Jóżwiak i mgr inź ㄆksz Urbański), to ostatnie spotkanie w tym sezonie, potem dopiero po wakacjach przyjmujemy nowe pary narzeczeńskie i w sprawie nowych chrztów...

O godz. 18.00 zaprasza grupa charyzmatyczna, która wielbi Jeusa śpiewem, tańcem, modlitwą i S這wem Bożym w podziemiach domu katechet. - zaprasza się poszukujących, obojętnych i oddalonych od Boga.

SOBOTA 27 VI

godz.16.00 msza ślubna dla pary Agnieszki Gągoli i Jacka Stempnia

godz.18.00 msza: ++Mariana Wyrodę z okazji imienin

NIEDZIELA XIII ZWYKx 28 VI

godz. 8.00 msza: +Elżbietę i Jana i Tomasza Radzimskich

godz. 9.30 msza: z podziękowaniem za odebrane 豉ski w 27 rocz. ślubu i z prośbą o b這g.Boże dla rodziny

godz. 11.00 msza: +Andrzeja z okazji urodzin i ojca Ryszarda ㄆkasik
= = = = = = = = =

2. Inne og這szenia.

W ub. tyg. odby造 się trzy pogrzeby: ś.p, Stanis豉wa Marsza趾owskiego l. 60 z Gruczna, ś. p. Marka Szafrana l. 51 z Warszawy, ostatnio w Grucznie, śp. Zofii Wierzchuckiej l. 81 z Poledna - dobry Jezu..., a czwarty pogrzeb ś.p. Heleny Nadolnej l. 84 z Gruczna będzie w poniedzia貫k 22 VI o godz. 12.00 - dobry Jezu...

Dziękujemy za ofiary w biurze i w kościele, za int. mszalne i na kośció. Bóg zap豉ć za pomoc i wykonane prace przy parafii.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Dni Gruczna i na Odpust Jana Chrzciciela. Przyjdź - bądźmy razem. Niech nam się rozjaśni ma豉 ojczyzna, tutejsza, nadwiślańsko pagórkowa z 豉̨kami, wierzbami i nową zielenią w ogrodach. z neogotyckim kościo貫m i krajobrazem godnym podziwu.
Wszystkim szczęść Boże!

2015-06-21