ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

  Niedziela Trójcy Najświętszej 31 V 2015 * XI tydzień zwyk造


1.W TYGODNIU MSZE ŚW.:

PONIEDZIAΒK 1 VI

godz. 16.00 msza : +Zdzis豉wę Kujawę z d. Kamecka
Na tę mszę bardzo zaprasza się dzieci z okazji Dnia Dziecka

WTOREK 2 VI

O godz. 16.00 dla dzieci ćwiczenia sypania kwiatków przed Bożym Cia貫m, rodzice niech przyprowadzą swoje m這dsze córeczki przed kośció w Grucznie.

godz. 18.00 msza po豉̨czona z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie duchowe i fizyczne, i z adoracją Najśw. Sakr. Eucharystii. Spotkaniu będzie przewodniczy o. Teodor Knapczyk z Sekretariatu Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Polsce z siedzibą w Krakowie. Oprawa muzyczna: zespó Adoramus z Tczewa. Możliwość nabycia literatury o uzdrowieniach i p造t z pieśniami adoracyjnymi. Ca這ść spotkania od 2.do 3.godzin w zależno軼i od liczb przyby造ch osób Zapraszamy serdecznie parafian i proszę zaprosić krewnych i znajomych spoza parafii. Będzie spowiada ks. senior Stefan Kukliński.

ŚRODA 3 VI

g.18.00 msza:+Jana Falgowskiego i Jana Pukropa i rodziców i rodzeń.obojga stron
Tę mszę i homilię wyg這si ks. senior Stefan Kukliński

CZWARTEK (4 VI) uroczystość NAJŚW. CIAx I KRWI PAŃSKIEJ (BOŻE CIAΜ)
święto nakazane, u nas trzy msze świąteczne:

godz. 8.00 msza:+ rodziców Leokadię i Wac豉wa Niewadzi i zmar. rodzeństwo +Leszka i Alicję i jej męża

godz. 9.30 msza: +Teodora i Leokadię Knitter i Kunegundę i Wiktora Zmys豉wskich z udzia貫m M這dzieżowej Orkiestry Dętej „P這myki”
(po mszy procesja do 4. o速arzy ulicami Gruczna)

ok. godz. 11.50 msza: o b這gos豉wieństwo Boże dla dzieci (mszę o 8.00 odprawi ks proboszcz,

o 9.30 z procesją ks.rektor WSD w Pelplinie ks.pra. prof. Antoni Bączkowski, po procesji ok.g. 11.50 ks. senior Stefan Kukliński,wszystkie homilie wyg這si rektor WSD)

PIĄTEK 5 VI

godz.17.00 msza ślubna dla pary Jolanty Szmelter i Tomasza Andrzejewskiego

(nie będzie msze o 18.00 ani procesji eucharyst. ani katechumenatu parafial. ani parafialnego poradnictwa rodzinnego ani uwielbienia grupy charyzmatycznej)

SOBOTA 6 VI

godz. 16.00 msza ślubna dla pary Katarzyny Koszowskiej i Dariusza Żmicha

godz.18.00 msza z procesją eucharystyczną.: +Tadeusza ㄆkaszewskiego w 3 rocz. śm.

12 NIEDZ.zw. 7 VI

godz. 8.00 msza:+Stanis豉wa, Franciszkę i Franciszka Sawickich i Eugeniusza Gackowskiego i Kazimierę Wróblewską

godz.9.30 msza:w 7 r..śm.+Jerzego Redmanna i zmar.rodziców oboja stron i zmar.z rodziny

godz.11.00 msza z procesją eucharyst.: +Janinę Wróbel w 5 rocz. śm. i z okazji imienin

2. Inne og這szenia.

Proszę pomóc sąsiadom przy 4 o速arzach Bożego Cia豉 na ul. Dworcowej, Świeckiej i na ul. Wojska Pol. Na trasie procesji proszę wystroić ulice i domy.
Proszę o nag這śnienie, jak w ub. roku. Dzieci klas III w ubieg這rocznych bia造ch strojach pod kierunkiem rodziców niech biorą udzia także w procesji Bożego Cia這. I zaprasza się do czynnego udzia逝 w procesji panie z kręgów różańca misyjnego, z Akcji Katolickiej, z Caritasu i Klubu Symeona i Anny, z oazy... Panowie strażacy i panie niech w przeddzień o godz. 17.00 sprawdzą symbole procesyjne i je oczyszczą, rozdzielą funkcje: kto niesie krzyż, chorągwie i feretrony. Niech strażacy kierują porządkiem procesji i niosą parasole przed s這ńcem lub przed deszczem nad księżmi, jeżeli zaistnieje taka potrzeba i niech zabezpieczą ulice.
Uprzejmie prosimy panie i panów o udzia w procesji także w sobotę, niedzielę i w poniedzia貫k jako przed逝żenie Bożego Cia豉, aby nieść krzyż, świece, chorągwie i feretrony. Prosimy też dzieci sypiące kwiatki i liczniej ministrantów w te dni.
W Boże Cia這 publicznie oddajemy cześć Jezusowi i Go uwielbiamy - On naszym pokarmem na życie wieczne - naszą drogą, prawdą i życiem.

Biuro parafialne czynne we wtorek, środę i piątek tylko od 8 – 9.00.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Pruszczu serdecznie zaprasza wszystkich chcących pomóc bliźnim w potrzebie, do oddania krwi, którą będzie można oddać w niedzielę - 31 maja 2015 roku na parkingu przed Urzędem Gminy w Pruszczu, ul. G這́wna 33, w godzinach 8:00 – 13:00.

Wszystkim niech Bóg b這gos豉wi.

2015-05-31