ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

  Niedziela Trójcy Najświętszej 31 V 2015 * XI tydzień zwykły


1.W TYGODNIU MSZE ŚW.:

PONIEDZIAŁEK 1 VI

godz. 16.00 msza : +Zdzisławę Kujawę z d. Kamecka
Na tę mszę bardzo zaprasza się dzieci z okazji Dnia Dziecka

WTOREK 2 VI

O godz. 16.00 dla dzieci ćwiczenia sypania kwiatków przed Bożym Ciałem, rodzice niech przyprowadzą swoje młodsze córeczki przed kościół w Grucznie.

godz. 18.00 msza połączona z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie duchowe i fizyczne, i z adoracją Najśw. Sakr. Eucharystii. Spotkaniu będzie przewodniczył o. Teodor Knapczyk z Sekretariatu Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Polsce z siedzibą w Krakowie. Oprawa muzyczna: zespół Adoramus z Tczewa. Możliwość nabycia literatury o uzdrowieniach i płyt z pieśniami adoracyjnymi. Całość spotkania od 2.do 3.godzin w zależności od liczb przybyłych osób Zapraszamy serdecznie parafian i proszę zaprosić krewnych i znajomych spoza parafii. Będzie spowiadał ks. senior Stefan Kukliński.

ŚRODA 3 VI

g.18.00 msza:+Jana Falgowskiego i Jana Pukropa i rodziców i rodzeń.obojga stron
Tę mszę i homilię wygłosi ks. senior Stefan Kukliński

CZWARTEK (4 VI) uroczystość NAJŚW. CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ (BOŻE CIAŁO)
święto nakazane, u nas trzy msze świąteczne:

godz. 8.00 msza:+ rodziców Leokadię i Wacława Niewadzi i zmar. rodzeństwo +Leszka i Alicję i jej męża

godz. 9.30 msza: +Teodora i Leokadię Knitter i Kunegundę i Wiktora Zmysławskich z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Płomyki”
(po mszy procesja do 4. ołtarzy ulicami Gruczna)

ok. godz. 11.50 msza: o błogosławieństwo Boże dla dzieci (mszę o 8.00 odprawi ks proboszcz,

o 9.30 z procesją ks.rektor WSD w Pelplinie ks.prał. prof. Antoni Bączkowski, po procesji ok.g. 11.50 ks. senior Stefan Kukliński,wszystkie homilie wygłosi rektor WSD)

PIĄTEK 5 VI

godz.17.00 msza ślubna dla pary Jolanty Szmelter i Tomasza Andrzejewskiego

(nie będzie msze o 18.00 ani procesji eucharyst. ani katechumenatu parafial. ani parafialnego poradnictwa rodzinnego ani uwielbienia grupy charyzmatycznej)

SOBOTA 6 VI

godz. 16.00 msza ślubna dla pary Katarzyny Koszowskiej i Dariusza Żmicha

godz.18.00 msza z procesją eucharystyczną.: +Tadeusza Łukaszewskiego w 3 rocz. śm.

12 NIEDZ.zw. 7 VI

godz. 8.00 msza:+Stanisława, Franciszkę i Franciszka Sawickich i Eugeniusza Gackowskiego i Kazimierę Wróblewską

godz.9.30 msza:w 7 r..śm.+Jerzego Redmanna i zmar.rodziców oboja stron i zmar.z rodziny

godz.11.00 msza z procesją eucharyst.: +Janinę Wróbel w 5 rocz. śm. i z okazji imienin

2. Inne ogłoszenia.

Proszę pomóc sąsiadom przy 4 ołtarzach Bożego Ciała na ul. Dworcowej, Świeckiej i na ul. Wojska Pol. Na trasie procesji proszę wystroić ulice i domy.
Proszę o nagłośnienie, jak w ub. roku. Dzieci klas III w ubiegłorocznych białych strojach pod kierunkiem rodziców niech biorą udział także w procesji Bożego Ciało. I zaprasza się do czynnego udziału w procesji panie z kręgów różańca misyjnego, z Akcji Katolickiej, z Caritasu i Klubu Symeona i Anny, z oazy... Panowie strażacy i panie niech w przeddzień o godz. 17.00 sprawdzą symbole procesyjne i je oczyszczą, rozdzielą funkcje: kto niesie krzyż, chorągwie i feretrony. Niech strażacy kierują porządkiem procesji i niosą parasole przed słońcem lub przed deszczem nad księżmi, jeżeli zaistnieje taka potrzeba i niech zabezpieczą ulice.
Uprzejmie prosimy panie i panów o udział w procesji także w sobotę, niedzielę i w poniedziałek jako przedłużenie Bożego Ciała, aby nieść krzyż, świece, chorągwie i feretrony. Prosimy też dzieci sypiące kwiatki i liczniej ministrantów w te dni.
W Boże Ciało publicznie oddajemy cześć Jezusowi i Go uwielbiamy - On naszym pokarmem na życie wieczne - naszą drogą, prawdą i życiem.

Biuro parafialne czynne we wtorek, środę i piątek tylko od 8 – 9.00.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Pruszczu serdecznie zaprasza wszystkich chcących pomóc bliźnim w potrzebie, do oddania krwi, którą będzie można oddać w niedzielę - 31 maja 2015 roku na parkingu przed Urzędem Gminy w Pruszczu, ul. Główna 33, w godzinach 8:00 – 13:00.

Wszystkim niech Bóg błogosławi.

2015-05-31