ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 25 marzec 2019 roku

 VIII Niedziela Wielkanocy * Zesłanie Ducha Świętego * Pięćdziesiątnica * Zielone Świątki * 24 V 2015


Usunięcie figurki Zmartwychwstałego, zdjęcie z krzyża czerwonej stuły i przeniesienie paschału do chrzcielnicy.

1. W TYGODNIU MSZE ŚW. będą:

PONIEDZIAŁEK 25 V 2015 święto nienakazane NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA (drugie święta Zesłania Ducha Św. po reformie kalendarza jest nowym świętem MATKI KOŚCIOŁA ) - u nas 2 msze świąteczne:

godz. 9.30 msza świąteczna: za parafię i parafian oraz za zm. ks. kan. Anastazego Nagórskiego z okazji 33 rocz. śm. - zmarł 15 maja 1982 - dobry Jezu...

godz. 16.00 msza świąteczna (dla dzieci i wszystkich parafian) z majowym: +Stefanię i Konrada Gackowskich i Józefa Musiała i zm. z rodziny (przeniesiona z 28 V). Szczególnie zapraszamy dzieci przyjęte w ub. roku do I Komunii św w dniu 25 maja 2014 ; to I rocznica ich przyjęcia; spowiedź dla nich będzie od godz. 15.00 - 16.00 będzie także spowiadał ks. dziekan mgr Waldemar Wenta z Przechowa.

WTOREK 26 V

godz. 18.00 msza z majowym: dziękczynna z prośbą o boże błogosł. w 90. urodziny i z okazji dnia matki

ŚRODA 27 V

g.18.00 msza z majowym:z okazji urodzin zm. Rozalii i Leona i Jana Jaroch

= = = CZWARTEK 28 V w Grucznie nie będzie mszy. To dzień urodzin i srebrny jubileusz, 25. rocz. święceń kapłańskich proboszcza Parafii św,. Andrzeja Boboli w Świeciu - ks. dra Bogusława Patolety, który zaprasza na godz. 16.00 do kościoła - na wspólną mszę dziękczynną. Przyjęta u nas intencja mszalna będzie w poniedz. 25 V o g. 16.00.

PIĄTEK 29 V

godz.18.00 msza z majowym:+Kazimierza Myka i zm. z rodz. Gackowskich
Na mszy i po mszy: spotkanie charyzmatycznej grupy uwielbienia Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uwielbić Jezusa śpiewem, tańcem, chcą wyznawać Pana Jezusa czytaniem Słowa Bożego oraz doświadczać Jego żywej obecności. Spotkanie będzie iw podziemiach domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy osoby samotne i całe rodziny, rodziców z dziećmi, zainteresowanych pogłębieniem więzi z Jezusem.

Godz.18.45 konieczny katechumenat parafialny: w sprawie ślubów i chrztów - to ksiądz prowadzi, a pojedyncze pary korzystają z trzykrotnych rozmów w parafialnym poradnictwie rodzinnym, które prowadzą świeccy nauczyciele NPR mgr Paulina Jóźwiak i mgr inż. Łukasz Urbański). 5 VI nie będzie katechumenatu i nie będzie w lipcu i sierpniu podczas wakacji.

SOBOTA 30 V

godz.18.00 msza: +Zdzisława Opokę w rocz. śmierci (udzielanie chrztu)

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 31 V UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ:

godz. 8.00 msza: + Marcelego i Urszule Zyś

godz. 9.30 msza: +Jerzego Pipowskiego i zmarłych z rodziny

godz.11.00 msza: +Andrzeja Łakomskiego
(Zakończenie czasu Komunii wielkanocnej określonej w przykazaniu kościelnym)

2. Inne ogłoszenia.

Zapraszamy na 2 czerwca godz. 18.00: BĘDZIE MSZA POŁĄCZONA Z MODLITWĄ CHARYZMATYCZNĄ O UZDROWIENIE FIZYCZNE i DUCHOWE. Mszę i adorację będzie prowadził o. Teodor Knapczyk i zespół Adoramus.

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 - 9.00 i krótko po wieczornej mszy.

Dzięki za prace przy parafii, koszenie trawy i inne roboty porządkowe - paniom i panom z Gruczna, nauczycielom i pracownikom szkoły.. Bóg zapłać za otrzymane dary i kwiaty z okazji 51. rocznicy święceń tutejszego proboszcza. Dzięki tym. którzy przybyli w poniedziałek na pojubileuszowe spotkanie przy bigosie i kawie.

Parafia może jeszcze sprzedać kilka działek przy ul. Wojska Polskiego pod Topolno, pod skarpą, z czego byłoby na zaległe opłaty od konserwacji i malowania kościoła.

Otwierajmy swe umysły i serca na Ducha Świętego. Niech nas unosi ku wyższym ideałom i wartościom. Idźmy na wybory, aby uczestniczyć w wolnym wyborze dla dobra naszej Ojczyzny. Chcemy być dobrymi jedni dla drugich. Bądźmy miłosierni. Wszystkim szczęść Boże!

2015-05-24