ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 VIII Niedziela Wielkanocy * Zes豉nie Ducha Świętego * Pięćdziesiątnica * Zielone Świątki * 24 V 2015


Usunięcie figurki Zmartwychwsta貫go, zdjęcie z krzyża czerwonej stu造 i przeniesienie pascha逝 do chrzcielnicy.

1. W TYGODNIU MSZE ŚW. będą:

PONIEDZIAΒK 25 V 2015 święto nienakazane NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOx (drugie święta Zes豉nia Ducha Św. po reformie kalendarza jest nowym świętem MATKI KOŚCIOx ) - u nas 2 msze świąteczne:

godz. 9.30 msza świąteczna: za parafię i parafian oraz za zm. ks. kan. Anastazego Nagórskiego z okazji 33 rocz. śm. - zmar 15 maja 1982 - dobry Jezu...

godz. 16.00 msza świąteczna (dla dzieci i wszystkich parafian) z majowym: +Stefanię i Konrada Gackowskich i Józefa Musia豉 i zm. z rodziny (przeniesiona z 28 V). Szczególnie zapraszamy dzieci przyjęte w ub. roku do I Komunii św w dniu 25 maja 2014 ; to I rocznica ich przyjęcia; spowiedź dla nich będzie od godz. 15.00 - 16.00 będzie także spowiada ks. dziekan mgr Waldemar Wenta z Przechowa.

WTOREK 26 V

godz. 18.00 msza z majowym: dziękczynna z prośbą o boże b這gos. w 90. urodziny i z okazji dnia matki

ŚRODA 27 V

g.18.00 msza z majowym:z okazji urodzin zm. Rozalii i Leona i Jana Jaroch

= = = CZWARTEK 28 V w Grucznie nie będzie mszy. To dzień urodzin i srebrny jubileusz, 25. rocz. święceń kap豉ńskich proboszcza Parafii św,. Andrzeja Boboli w Świeciu - ks. dra Bogus豉wa Patolety, który zaprasza na godz. 16.00 do kościo豉 - na wspólną mszę dziękczynną. Przyjęta u nas intencja mszalna będzie w poniedz. 25 V o g. 16.00.

PIĄTEK 29 V

godz.18.00 msza z majowym:+Kazimierza Myka i zm. z rodz. Gackowskich
Na mszy i po mszy: spotkanie charyzmatycznej grupy uwielbienia Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uwielbić Jezusa śpiewem, tańcem, chcą wyznawać Pana Jezusa czytaniem S這wa Bożego oraz doświadczać Jego żywej obecności. Spotkanie będzie iw podziemiach domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy osoby samotne i ca貫 rodziny, rodziców z dziećmi, zainteresowanych pog貫̨bieniem więzi z Jezusem.

Godz.18.45 konieczny katechumenat parafialny: w sprawie ślubów i chrztów - to ksiądz prowadzi, a pojedyncze pary korzystają z trzykrotnych rozmów w parafialnym poradnictwie rodzinnym, które prowadzą świeccy nauczyciele NPR mgr Paulina Jóźwiak i mgr inż. ㄆkasz Urbański). 5 VI nie będzie katechumenatu i nie będzie w lipcu i sierpniu podczas wakacji.

SOBOTA 30 V

godz.18.00 msza: +Zdzis豉wa Opokę w rocz. śmierci (udzielanie chrztu)

IX NIEDZIELA ZWYKx 31 V UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ:

godz. 8.00 msza: + Marcelego i Urszule Zyś

godz. 9.30 msza: +Jerzego Pipowskiego i zmar造ch z rodziny

godz.11.00 msza: +Andrzeja ζkomskiego
(Zakończenie czasu Komunii wielkanocnej określonej w przykazaniu kościelnym)

2. Inne og這szenia.

Zapraszamy na 2 czerwca godz. 18.00: BĘDZIE MSZA POx̨CZONA Z MODLITWĄ CHARYZMATYCZNĄ O UZDROWIENIE FIZYCZNE i DUCHOWE. Mszę i adorację będzie prowadzi o. Teodor Knapczyk i zespó Adoramus.

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 - 9.00 i krótko po wieczornej mszy.

Dzięki za prace przy parafii, koszenie trawy i inne roboty porządkowe - paniom i panom z Gruczna, nauczycielom i pracownikom szko造.. Bóg zap豉ć za otrzymane dary i kwiaty z okazji 51. rocznicy święceń tutejszego proboszcza. Dzięki tym. którzy przybyli w poniedzia貫k na pojubileuszowe spotkanie przy bigosie i kawie.

Parafia może jeszcze sprzedać kilka dzia貫k przy ul. Wojska Polskiego pod Topolno, pod skarpą, z czego by這by na zaleg貫 op豉ty od konserwacji i malowania kościo豉.

Otwierajmy swe umys造 i serca na Ducha Świętego. Niech nas unosi ku wyższym idea這m i wartościom. Idźmy na wybory, aby uczestniczyć w wolnym wyborze dla dobra naszej Ojczyzny. Chcemy być dobrymi jedni dla drugich. Bądźmy mi這sierni. Wszystkim szczęść Boże!

2015-05-24