ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 25 marzec 2019 roku

 ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 5 IV 2015 * Parafia Gruczno


 
w I święto Wielkanocy będą dwie msze świąteczne: godz. 9.30 i 11.00 z poświęceniem pokarmów.

II ŚWIĘTO W OKTAWIE WIELKANOCNEJ - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 6 IV 2015 - msze jak w niedziele:

godz. 8.00 msza:+Józefa i Agnieszkę Chrapkowskich

godz. 9.30 msza:
+Felicję i Zygmunta Koszowskich, ich rodziców i rodzeństwo

godz. 11.00 msza:
+Wacławę Falgowską, rodziców i rodzeństwo - udzielanie chrztu (List rektora KUL, ofiary kolekty są na Kat.Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)


WTOREK WIELKANOCNY 7 IV

godz.18.00 msza: dziękczynna z okazji 90 urodzin Stanisławy z prośbą o błogosł. Boźe dla całej rodziny

ŚRODA WIELK . 8 IV

godz. 15.00 Klub Symeona i Anny w II środę miesiąca zaprasza seniorów, emerytów i starszych na miesięczne spotkanie w domu katechetycznym

godz. 18.00 msza: +Zdzisława Chojnackieg (od właścicieli i pracowników Firmy System).
Godz. 17.30 różaniec o błogosławieństwo Boże dla naszych biskupów: w int. ks. biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny w 10. rocz. sakry biskupiej (2 IV 2005) i z okazji imienin 3 kwietnia, w int. ks. biskupa seniora Piotra Krupy w 30. rocznicę sakry biskupiej (15 kwietnia 1984), w int. ks. biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla w 3. rocznicę sakry biskupiej (21 kwietnia 2012)

CZWARTEK WIELK.9 IV

godz.18.00 msza:w 21 rocz.ślubu z prośbą o b.błog. dla całej rodziny
godz. 17.00 w II czwartek miesiąca spotkanie grupy AA „Przebudzenie” - miting otwarty dla wszystkich uzależnionych od alkoholu, spotkanie dla mężów, żon, matek, starszych dzieci w domu katechetycznym

PIĄTEK WIELKANOCNY 10 IV

godz. 18.00
msza: +ojców Michała Chleboskiego i Franciszka Poćwiardowskiego i jego syna Tadeusza *

Katechumenat parafialny w sprawie chrztów i ślubów o godz.18.45, także o tej samej godz.18.45 parafialne poradnictwo rodzinne.

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne będą w piątek 10 kwietnia 2015 r. w godz. 9.00 - 16.00 w Grucznie przy parafii ul. Wojska Polskiego 12: mammgrafia profilaktyczna dla pań w wieku 50 - 69 lat raz na 24 miesiące, cytologia profilaktyczna dla pań w wieku 25 - 59 lat raz na 36 miesięcy. Wojewódzki Ośrodek Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy = Centrum Onkologii w Bydgoszczy do tych badań serdecznie zachęca wg hasła „Badam się więc mam pewność”.

SOBOTA WIELKANOCNA 11 IV

godz. 18.00 msza: Teresę i Tadeusza i Jana Koszowskich
(Zebranie ministrantów o g.14.30)

OKTAWA ZMARTWYCHWSTANIA-II NIEDZ. WIELK. czyli Miłosierdzia Bożego 12 IV :

godz. 8.00 msza: + w rocz. śmierci Andrzeja Wiśniewskiego i rodziców i rodzeństwo

godz. 9.00 msza: +Czesława Baumgarta

godz.16.00 msza: +Tadeusza Putkowskego w 4 rocz. śmierci (w niedzielę miłosierdzia zbiórka do puszek na cele charytatywne)

2. Inne ogłoszenia: Rok temu trwały intensywniejsze roboty wewnątrz kościoła, badanie ścian, tynków, drewna na suficie, wykonano prace koserwatorskie, wymiana niektórych tynków, malowanie sufitu i ścian, za co jeszcze spłacamy zaległości (pozostało do zapłacenia ok. 60 tysięcy zł). Dziękujemy za ofiary od parafian.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i uroczystego sprawowania liturgii W. Tygodnia, za wykonane funkcje liturgiczne, za śpiewy, czytania, modlitwy, panom strażakom, panom za zbieranie kolekt, panom szafarzom rozdającym Komunię św. i zanoszącym ją do chorych, za porządki w kościele i wokół kościoła, za palmy ze szkół, za dekoracje oraz za wszelkie inne prace przy parafii.

Zaproszenia specjalne: w I. rocz. kanonizacji w poniedziałek 27 kwietnia 2015 o godz. 17.00 aktorzy bydgoscy (Wanda Dolman - Rzyska, Roma Warmus i Eugeniusz Rzyski) przedstawią godzinny teatralny Fresk słowno - muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłoawi II w 10. rocznicę śmierci w podziemiach domu katech., na co bardzo zapraszamy.

We wtorek 2 czerwca o godz. 18.00 będzie msza z modlitwą charyzmatyczną z ojcem Teodorem Knapczykiem, też zapraszamy. *

Życzymy Radosnych Świąt, ciepła rodzinnego, pokoju, przyjaźni, czułości, zgody i mocy od Jezusa Zmartwychwstałego! Jezus zwyciężył złego ducha i pokonał śmierć. Jest niezwyciężony, wiarygodny, zasługuje na zaufanie - Jezus, Pan życia i śmierci, obiecuje nam życie wieczne. Bądźmy zjednoczeni w Jego imię. Nie przeciwstawiajmy się sobie, lecz bądźmy solidarni ze sobą i z innymi. Zanieście te życzenia smutnym, rozgoryczonym, nieufnym. Świętujmy ze Zmartwychwstałym Jezusem, alleluja. Szczęść Boże!

2015-04-05