ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 25 niedziela zw. (21 IX 2014) *Parafia Gruczno


1. W TYGODNIU WRZEŚNIOWYM w parafii:

PONIEDZ. 22 IX

godz 18.00 msza:+Wacławę Falgowską, rodziców z obojga stron i rodzeństwo
(int. przeniesiona z 25 IX)

WTOREK 23 IX

g.18.00 msza:dziękcz.za odebrane łaski dziękując Bogu i Matce Najśw.za uzdrowienie z choroby nowotworowej - dziękuje rodzina Jasińskich (int.z18 IX powodu pogrzebu)

ŚRODA 24 IX

godz.18.00 msza: +Władysławę Falgowską, rodziców obojga stron i rodzeństwo

(24 IX g.16.00 zebranie ministrantów,prosimy o nowych ministrantów z kl.III, IV,V i VI)

CZWARTEK 25 IX = nie będzie mszy z powodu wyjazdu =

PIĄTEK 26 IX dzień pokuty

godz. 16.00 - 17.00 okazja do spowiedzi; godz. 18.00 msza: w 31 rocz, śmierci +Eugeniusza Gackowskiego

piątkowy katechumenat parafialny o 18.45 w sprawie sakramentów małżeństwa i chrztu i parafialne poradnictwo rodzinne odwołujemy do końca stycznia 2015 r. z powodu braku chętnych, i dlatego że od października do kwietnia 2015 r. tj. przez pół roku nie planuje się u nas żadnego ślubu kościelnego

SOBOTA 27 IX

godz.16.00 msza ślubna dla pary Natalii Szczepańskiej i Andrzeja Czapiewskiego

godz. 18.00 msza: + Marię Ledzińską z okazji urodzin i rodziców z obojga stron

NIEDZIELA 28 IX

godz. 8.00 msza: +Mirosława Saldata i zmar. z rodziny Saldat i Medeńskich

godz. 9.30 msza: +Władysława Kałamaji i zmar. z rodziny

godz. 11.00 msza: +Marię Ledzińską z okazji urodzin i rodziców z obojga stron

2. Inne ogłoszenia:

W ub.czwartek odbył się pogrzeb ś.p. Czesława Baumgarta l.87 z Małociechowa - dobry Jezu... Pośmiertnie parafia i ks. proboszcz osobiście dziękujemy mu za inspiracje dla parafii, za wkład pracy, za transport i maszyny oraz za pieniędze podczas budowy domu katechetycznego i w czasie wielkich remontów wieży i dachów kościoła parafialnego. To są też naręcza Twoich dobrych uczynków, drogi panie Czesławie, co przekazujemy z tego na tamten świat wiecznej i Bożej chwały.

Rok temu o tej porze trwały większe prace m.in. odkopanie fundamentów, odwodnienie kościoła, odprowadzenie wód deszczowych do strugi oraz połączenie ogrzewania kościoła z domem katechetycznym, likwidując ogrzewanie elektryczne w kościele i przygotowując inne ogrzewanie łącznie z minikaplicą zimową w zakrystii. Panowie Andrzej Dąbrowski i rzeźbiarz mgr Ryszard Kaczor obmierzyli miejsce zburzonego pomnika Serca Jezusa z r. 1939, stawiając tam nowy pomnik. W tym roku luźne i zbutwiałe tynki usunięto, konserwując ściany i zakładając nowe tynki, zbadano też resztki polichromii na ścianach i suficie, pozostawiając punkty-fragmenty w prezbiterium. Dolepiono resztę marmurowych cokolików, wgłębiono mosiężną skrzynkę biblicum, równoległą do tabernakulum, która służy uszanowaniu Ksiąg Pisma Świętego i Słowa Bożego. Zawieszono nad kinkietami 6 płaskorzeźb z żywicy (tj. z 5. tajemnicami światła i z 1. papieskim portretem), na pamiątkę kanonizacji Jana Pawła II w niedzielę 27 IV 2014 r. Z czego chcemy utworzyć nabożeństwa światła. Wszystkie ściany, sufit i kruchty wymalowano.

A 17 maja tego roku podczas złotego jubileuszu kapłaństwa tutejszego proboszcza ks. biskup Wiesław Śmigiel poświęcił w kościele płaskorzeźby tajemnic światła oraz potem też w procesji figurę Serca Jezusa znajdującą się w roku ogrodu plebańskiego, przy drodze na Goszynę, z udziałem parafian i gości oraz zespołów kociewskiego „Frantówka” z Tczewa pod kierownictwem Karoliny Kornas i jej męża Radka, Orkiestry Muzyków Bydgoskich „Emband” pod batutą Ewy Makuli, koncertmistrza gitary klasycznej Jana Oberbeka z Krakowa i naszych zespołów pod nadzorem Ewy Dyjach i Marcina Chudzińskiego.

Jeszcze spłacamy wykonane roboty w kościele. Bóg zapłać za ofiary w biurze i ofiary za ławki na II półrocze. Parafia chce sprzedać kilka działek budowlanych za wsią Gruczno w kierunku Topolna od strony wysokiej skarpy nadwiślańskiej, aby opłacić to wszystko, co .wykonano.

Biuro parafialne czynne tylko zaraz po mszach i w piątek o godz. 8.00 - 9.00.

Chrzest planuje się 4 października o godz. 18.00.

Z błogosławieństwem Bożym idźmy - rozglądając się wokoło, komu pomóc, kogo wyciągnąć z samotności, smutku i rozpaczy lub z uzależnień. Udanej niedzieli i całego tygodnia. Niech wszystkim Bóg błogosławi...

2014-09-21