ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 19 niedziela zwyk豉 (10 VIII 2014) * wakacje * Odpust Przemienienia Pańskiego w Grucznie


W tę niedzielę będą trzy msze odpustowe: o 8.00, 9.30 i 11.00. Kazania wyg豉sza ks. Stefan Kukliiński, kolega kursowy ks. proboszcza, ksiądz senior - emeryt . Pomaga ks. też pra. dr hab. Wojciech Pikor.

1. W wakacyjnym TYGODNIU w naszej parafii:

= = = = PONIEDZIAΒK 11 VIII nie będzie mszy

WTOREK 12 VIII

godz. 18.00 msza: +Andrzeja ㄆkasika (int. z ofiar procesji pogrzebowej)

ŚRODA 13 VIII

godz.18.00 msza:ks.prob.jubilat dziękuje darczyńcom jubileuszowym i prosi dla nich o b這g.Boże (2)

godz. 15.00 do domu katech. na co miesięczne spotkanie Klub Symeona i Anny zaprasza starszych - emerytów, seniorów i rencistów

godz. 17.30 różaniec o pokój na Wschodzie, w Iraku i na Ukrainie

CZWARTEK 14 VIII

godz. 17.00 Grupa AA „Przebudzenie” zaprasza alkoholików, ich rodziny i innych zainteresowanych, aby przeciwstawić się pijaństwu

godz. 18.00 msza Wigilii Wniebowzięcia NMP: +rodziców Jana i Ludwikę Prokop i rodziców z obojga stron, siostrę Genowefę i za wszystkich zmar. krewnych z rodziny

PIĄTEK 15 VIII UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚW.MARYI PANNY,święto nakazane,nie ma postu, msze jak w niedziele:

godz.8.00 msza świąt.:+Katarzynę Niciejewską

godz. 9.30 msza świą.: o b這gos豉wieństwo Boże dla rolników i ich rodzin. DOŻYNKI PARAFIALNE,
Matki Boskiej Zielnej, Żniwnej, Owocującej. Modlimy się za rolników. Rolnicy niech przygotują dar żniwny plon (chleb, ko豉cze, bukiet żniwny, k這sy, warzywa, owoce, wieniec), a delegacje z wiosek procesyjnie z placu kościelnego niech wniosą te dary do kościo豉. B這gos豉wimy te dary i tradycyjne wianuszki. tj.k這sy, kwiaty, woce, warzywa, zio豉, zwierzęta, pola, 豉̨ki, ogrody, powietrze, wodę, strumienie, stawy i jeziora. Uwielbiamy Boga Stworzyciela. Dziękujemy Mu za wszystko.

godz. 11.00 msza: w 4. rocz. śm. +Zygmunta Deręgowskiego i rodziców z obojga stron

SOBOTA 16 VIII

godz.18.00 msza: +Ma貪orzatę Wo這wicz (odprawi dyr. szkó katolickich ks. dr Przemys豉w Szulc)

NIEDZIELA 18 zw.17 VIII:

godz. 8.00 msza:+Stanis豉wa Prowadzisza w 50 rocz. i żonę Stanis豉wę i dzieci i bliskich

godz. 9.30 msza: w 40 rocz. ślubu Zofii i Leszka za otrzymane 豉ski z prośbą o dalsze b這gos. Boże

godz.11.00 msza:w 5 rocz.śmierci +Teresy Koszowskiej, za zm. męża Tadeusza i syna Jana

2. Inne.

Biuro parafialne czynne podczas wakacji tylko zaraz po mszach św. i w piątek o godz. 8.00 - 9.00.

Rok temu rozpoczęliśmy duże prace przy parafii: odprowadzenie wody deszczowej spod kościo豉, odwodnienia wokó murów, konserwacja ścian i sufitu w kościele, wymalowanie ca貫go kościo豉, za這żenie marmurowych cokolików przy posadzce wokó ścian, zainstalowanie 6 p豉skorzeźb z 5. różańcowymi tajemnicami świat豉 i 6. z Janem Paw貫m II jako trwa豉 pamiątka jego kanonizacji 27 kwietnia br. Jedną stację ofiarowa豉 pani z Parlina, a drugą szko豉 z nauczycielami. Także zosta豉 przywrócona zburzona we wrześniu 1939 r. figura Serca Pana Jezusa przy drodze na Goszynę z ogrodzeniem wykonanym przez panów strażaków, z uporządkowaniem terenu przez panie i panów ze szkó gruczeńskich, zosta豉 zmodernizowana elewacja ca貫go domu katechetycznego i dach 豉̨cznika. Nowe meble w zakrystii, biurze i jadalni. Po豉̨czono ogrzewanie kościo豉 kana貫m z domem katechetycznym. wycofano eternit z szopy i teraz jest dachu z blachy ozdobnej, Kosztorysy wynosz ponad pó miliona z. Niektórzy z這żyli duże ofiary (po 500, 1000, 2000 z, a nawet 4000 z ). Pieniędzmi otrzymanymi na jubileusz zap豉cono część prac w zakrystii, ponad 150 tysięcy przekaza ks. proboszcz (to pozaparafialne oszczędności z cywilnej emerytury otrzymywanej po 65. roku życia przez 8 lat). Sprzedając dalsze dzia趾i budowlane, sp豉cimy wszystkie zaleg這ści i zmodernizujemy jeszcze parę elementów m. in. szopę. ogrodzenie i przejazdy przez teren kościelny. Chętnie przyjmujemy jeszcze do końca roku ofiary od parafian, zw豉szcza od tych. którzy teraz dopiero chcieliby się w豉̨czyć do tego dzie豉 renowacji i odnowy w parafii.

Dla pogorzelców w ub. niedz. zebrano 3121 z, dla ks.J. Garncarka z Bia這rusi zebrano jako drugą kolektę podczas og這szeń 1900 z +20 funtów czyli razem 2000 z, proboszcz da 300 z za 3 intencji i kazania, 500 z doda z kolekty która wynios豉 oraz ok. 200 - 250 z by這́ na kolekcie podczas mszy polowej w lesie w Ostrzywilki - 豉̨cznie ksiądz z Bia這rusi otrzyma ponad 3 tysiące z. Za te ofiar wszystkie Bóg zap豉ć!

Wszystkim mi貫go pobytu na odpuście. Podczas wakacji i urlopów niech cia這 odpoczywa, a duch niech rozmyśla. Niech Bóg Stworzyciel b這gos豉wi rolnikom, ogrodnikom, ich pracy, plonom i owocom. Szczęść Boże.

2014-08-10