ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 19 niedziela zwykła (10 VIII 2014) * wakacje * Odpust Przemienienia Pańskiego w Grucznie


W tę niedzielę będą trzy msze odpustowe: o 8.00, 9.30 i 11.00. Kazania wygłasza ks. Stefan Kukliiński, kolega kursowy ks. proboszcza, ksiądz senior - emeryt . Pomaga ks. też prał. dr hab. Wojciech Pikor.

1. W wakacyjnym TYGODNIU w naszej parafii:

= = = = PONIEDZIAŁEK 11 VIII nie będzie mszy

WTOREK 12 VIII

godz. 18.00 msza: +Andrzeja Łukasika (int. z ofiar procesji pogrzebowej)

ŚRODA 13 VIII

godz.18.00 msza:ks.prob.jubilat dziękuje darczyńcom jubileuszowym i prosi dla nich o błog.Boże (2)

godz. 15.00 do domu katech. na co miesięczne spotkanie Klub Symeona i Anny zaprasza starszych - emerytów, seniorów i rencistów

godz. 17.30 różaniec o pokój na Wschodzie, w Iraku i na Ukrainie

CZWARTEK 14 VIII

godz. 17.00 Grupa AA „Przebudzenie” zaprasza alkoholików, ich rodziny i innych zainteresowanych, aby przeciwstawić się pijaństwu

godz. 18.00 msza Wigilii Wniebowzięcia NMP: +rodziców Jana i Ludwikę Prokop i rodziców z obojga stron, siostrę Genowefę i za wszystkich zmar. krewnych z rodziny

PIĄTEK 15 VIII UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚW.MARYI PANNY,święto nakazane,nie ma postu, msze jak w niedziele:

godz.8.00 msza świąt.:+Katarzynę Niciejewską

godz. 9.30 msza świą.: o błogosławieństwo Boże dla rolników i ich rodzin. DOŻYNKI PARAFIALNE,
Matki Boskiej Zielnej, Żniwnej, Owocującej. Modlimy się za rolników. Rolnicy niech przygotują dar żniwny plon (chleb, kołacze, bukiet żniwny, kłosy, warzywa, owoce, wieniec), a delegacje z wiosek procesyjnie z placu kościelnego niech wniosą te dary do kościoła. Błogosławimy te dary i tradycyjne wianuszki. tj.kłosy, kwiaty, woce, warzywa, zioła, zwierzęta, pola, łąki, ogrody, powietrze, wodę, strumienie, stawy i jeziora. Uwielbiamy Boga Stworzyciela. Dziękujemy Mu za wszystko.

godz. 11.00 msza: w 4. rocz. śm. +Zygmunta Deręgowskiego i rodziców z obojga stron

SOBOTA 16 VIII

godz.18.00 msza: +Małgorzatę Wołowicz (odprawi dyr. szkół katolickich ks. dr Przemysław Szulc)

NIEDZIELA 18 zw.17 VIII:

godz. 8.00 msza:+Stanisława Prowadzisza w 50 rocz. i żonę Stanisławę i dzieci i bliskich

godz. 9.30 msza: w 40 rocz. ślubu Zofii i Leszka za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosł. Boże

godz.11.00 msza:w 5 rocz.śmierci +Teresy Koszowskiej, za zm. męża Tadeusza i syna Jana

2. Inne.

Biuro parafialne czynne podczas wakacji tylko zaraz po mszach św. i w piątek o godz. 8.00 - 9.00.

Rok temu rozpoczęliśmy duże prace przy parafii: odprowadzenie wody deszczowej spod kościoła, odwodnienia wokół murów, konserwacja ścian i sufitu w kościele, wymalowanie całego kościoła, założenie marmurowych cokolików przy posadzce wokół ścian, zainstalowanie 6 płaskorzeźb z 5. różańcowymi tajemnicami światła i 6. z Janem Pawłem II jako trwała pamiątka jego kanonizacji 27 kwietnia br. Jedną stację ofiarowała pani z Parlina, a drugą szkoła z nauczycielami. Także została przywrócona zburzona we wrześniu 1939 r. figura Serca Pana Jezusa przy drodze na Goszynę z ogrodzeniem wykonanym przez panów strażaków, z uporządkowaniem terenu przez panie i panów ze szkół gruczeńskich, została zmodernizowana elewacja całego domu katechetycznego i dach łącznika. Nowe meble w zakrystii, biurze i jadalni. Połączono ogrzewanie kościoła kanałem z domem katechetycznym. wycofano eternit z szopy i teraz jest dachu z blachy ozdobnej, Kosztorysy wynoszą ponad pół miliona zł. Niektórzy złożyli duże ofiary (po 500, 1000, 2000 zł, a nawet 4000 zł ). Pieniędzmi otrzymanymi na jubileusz zapłacono część prac w zakrystii, ponad 150 tysięcy przekazał ks. proboszcz (to pozaparafialne oszczędności z cywilnej emerytury otrzymywanej po 65. roku życia przez 8 lat). Sprzedając dalsze działki budowlane, spłacimy wszystkie zaległości i zmodernizujemy jeszcze parę elementów m. in. szopę. ogrodzenie i przejazdy przez teren kościelny. Chętnie przyjmujemy jeszcze do końca roku ofiary od parafian, zwłaszcza od tych. którzy teraz dopiero chcieliby się włączyć do tego dzieła renowacji i odnowy w parafii.

Dla pogorzelców w ub. niedz. zebrano 3121 zł, dla ks.J. Garncarka z Białorusi zebrano jako drugą kolektę podczas ogłoszeń 1900 zł +20 funtów czyli razem 2000 zł, proboszcz dał 300 zł za 3 intencji i kazania, 500 zł dodał z kolekty która wyniosła oraz ok. 200 - 250 zł byłó na kolekcie podczas mszy polowej w lesie w Ostrzywilki - łącznie ksiądz z Białorusi otrzymał ponad 3 tysiące zł. Za te ofiar wszystkie Bóg zapłać!

Wszystkim miłego pobytu na odpuście. Podczas wakacji i urlopów niech ciało odpoczywa, a duch niech rozmyśla. Niech Bóg Stworzyciel błogosławi rolnikom, ogrodnikom, ich pracy, plonom i owocom. Szczęść Boże.

2014-08-10