ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 17 niedziela zwykła (27 VII 2014) * wakacje


W tę niedzielę 27 lipca Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły (w jego imieniu pan dr inż. Jarosław Pająkowski dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego zaprasza do starego młyna w Grucznie od godz. 16.00 (oryginalni mennonici będą, „Dresher fest” omłoty kociewskie itp., a o 18.00 koncert zagranicznych artystów).

1. W tygodniu wakacyjnym w naszej parafii:

PONIEDZIAŁEK 28 VII nie będzie mszy

WTOREK 29 VII św.Marty

godz.18.00 msza:+Henryka Kleina i Hildegardę i Józefa Jędraszków

ŚRODA 30 VII

godz. 18.00 msza z Nowenną do MBNP: w 3 rocz.śmierci +Leszka Kowalczyka
(panie i panów ze stref bagażowych gdańskiej pielgrzymki zaprasza się na rozmowę po mszy)

CZWARTEK 31 VIII św.Ignacego Loyoli

g.7.15 msza:+Mariannę i Adolfa Bojarskich w 8 r. śm.

(ok. godz.17.00 -18.00 przychodzi do nas na nocleg XXXII Gdańska Pielgrzymka Piesza, 5 grup, 2. strefy bagażowe w Parlinie u p.Mirosława Kozaka i u p.Grzegorza Jaworskiego, 3. strefa w Parlinie u p. Józefa Koszowskiego, skąd rolnicy przyczepami przewożą pielgrzymów wraz z bagażami do Małociechowa na podwórze p. Leona Kempińskiego), 4. i 5. strefa w Grucznie za cmentarzem u p. Zbigniewa Koszuckiego ul.Polna i parking kościelny przy posesji p.Krzysztofa Furtaka ul. Wojska Pol. 10. Wieczorem apele maryjne. Drodzy parafianie,dla pielgrzymów otwórzcie swe domy, toalety, ubikacje, krany, lodówki i serca. Wolę i chęci przyjęcia pielgrzymów zgłaszajcie koniecznie na kartkach z swoim nazwiskiem, adresem, telefonem w strefach bagażowych. Wasza kartka ułatwia szybkie zakwaterowanie pielgrzymów. Nowi mieszkańcy parafii niech też przyjmą na noclegi z umyciem i wyżywieniem.

PIĄTEK 1 VIII pielgrzymkowemsze polowe rano w Parlinie i Małociechowie, także W Grucznie o g.7.00. I wymarsz pielgrzymów w kierunku Topolna. Później jeszcze tutaj postój gdyńskiej pielgrzymki pieszej ok. godz. 8.00 - 9.00, której z dalszych wiosek można podrzucić coś do jedzenia lub picia.

SOBOTA 2 VIII

godz.18.00 msza: +Zygmunta Furtaka i zmar. rodziców z obojga stron

(2 VIII od godz. 11.00 Międzynarodowy WYŚCIG KOLARSKI o nagrodę Gruczna. kryterium uliczne - obok kościoła - pętla wokół góry św. Jana ul. Młyńską, Dworcową, Wojska Polskiego i Młyńską - na Młyńskiej start i meta - organizatorami są pani Joanna Grzonkowska i pan Jan Chudziński (szczegóły na plakatach). W tym czasie trasa wyścigu zamknięta.

2 VIII o godz. 11.00 odpust Matki Boskiej Anielskiej (Porcjunkuli) w Świeciu w klasztorku - sumę odpustową odprawi o godz. 11.00 J.E. Ks. Bp Diecezjalny Ryszard Kasyna.

18 NIEDZIELA zw.3 VIII

godz. 8.00 msza:+zmarłych rodziców Martę i Władysława Pasternackich

godz. 9.30 msza: +rodziców Antoninę i Edmunda Jaworskich i brata Stanisław

godz.11.00 msza: +Martę i Antoniego Donarskich

(po mszach zbiórka dla pogorzelców po pożarze w parafii, który zniszczył dwie chlewnie u pp. Gągolów, zbiór ziaren i kilka hektarów łanów zbożowych u okolicznych rolników. Niech zbierają to członkowi Caritasu.

2.Inne ogłoszenia:

Bóg zapłać za pomoc i ofiary. Polecamy wakacyjną akcję św. Krzysztofa: podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy bez wypadku na środki transportu dla polskich misjonarzy. Koszyk dla tych ofiar znajduje się z przodu na posadzce obok tabernakulum.

Są zdjęcia z biwaku (Patrycji Ginter w Internecie). Obejmują 5. dniowy szlak: Gruczno, Szymbark, Dębki plaża, Żarnowiec (szkoła, msza w kościele) ), Dębki plaża, pełne morze, Tczew (największy kościół nowoczesny), Pelplin (katedra), Piaseczno (Studzienka), powrót Gruczno w czasie od 15. - do 19. lipca. Biwak mógł się odbyć dzięki uprzejmości jednej pani pracującej za granicą, która zaliczkowo wpłaciła wcześniej część na zakup parafialnej działki w połowie sierpnia.

Komisja konserwatorska pozytywnie odebrała pierwszą część prac wykonanych w naszym kościele. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny - w związku z pielgrzymkami i turystyką - wskazuje na higienę i ostrożność w jedzeniu i piciu - wskazania w gablotce w bocznej kruchcie.

Dzieciom radosnych wakacji, dobrych przeżyć wokół gdańskiej pielgrzymki pieszej i wokół międzynarodowego wyścigu kolarskiego.

Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi w tę niedzielę i w następnych dniach.

2014-07-27