ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 Niedziela świętych Ap. Piotra i Paw豉 29 VI 2014 *wakacje *


30 czerwca 1982 r, po po逝dniu przyjecha do Gruczna ks. Franciszek Kamecki z dekretem ks. bpa che軛ińskiego Mariana Przykuckiego, który mianowa go od 1 lipca 1982 proboszczem w Grucznie. Z wdzięcznością myśl ks. proboszcz o tych 32. latach, o dawnych i o obecnych wspó逍racownikach oraz z szacunkiem i przyjaźnią o wszystkich mieszkańcach parafii, a zmar造ch polecając Bożemu mi這sierdziu.

1. W pierwszym tygodniu wakacji będzie następujący porządek w naszej parafii:

PONIEDZIAΒK 30 VI

godz. 18.00 msza: dziękczynna ks. prob. za 32 lata pobytu w parafii Gruczno

WTOREK 1 VII

godz. 18.00 msza: z podziękowaniem za odebrane 豉ski z prośbą o dalsze Boże b這gos豉wieństwo w 28 rocznicę ślubu dla ca貫j rodziny i w 50 urodziny

ŚRODA 2 VII

godz. 17.30 różaniec misyjny z Nowenną do MBNP dla wszystkich kręgów godz.18.00 msza: +Marię i Czes豉wa i siostry Koszuckich

W Topolnie 2 VII odpust Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.Program odpustu w Topolnie:
godz. 11.30 msza dla chorych,
godz.17.00 suma odpustowa.Przewodniczy ks. wicedziekan Ireneusz Machut. Proboszcz topoleński ks. kan. Andrzej Regent zaprasza na odpust z poczęstunkiem.

CZWARTEK 3 VII św. Tomasza Aposto豉, I czwartek eucharystyczny, adoracyjny.

godz.17.00-18.00 I-czwartkowa adoracja Najśw. Sakramentu Eucharystii (na którą zaprasza się parafian z wiosek w dolinie Wis造, także wakacyjnie dzieci i m這dzież (okazja do spowiedzi)

godz. 18.00 msza: +Janinę i Jana Waschau i ich córkę Ewę

(godz. 10.00 objazd chorych przez księdza)

PIĄTEK 4 VII I piątek eucharystyczny, adoracyjny.

godz.17.00-18.00 adoracja Najśw. Sakram. Eucharystii (zaprasza się parafian z wiosek nad skarpą,na górach,także wakacyjnie dzieci i m這dzież

(będzie okazja do spowiedzi)

godz. 18.00 msza: Elżbietę i Jana t Tomasza Radzimskich

(przerwa w katechumenacie w sprawie ślubów, chrztów aż do początku września, także w tym czasie nie ma parafialnej poradni rodzinnej)

SOBOTA 5 VII

g. 16.00 msza ślubna dla pary Weroniki Kanczurskiej i Ireneusza Miko豉jczyka z chrztem

godz. 18.00 msza: +Felicję Szczukowską i Boles豉wa Donorowicza i rodziców Donorowicz i Becier

XIV NIEDZIELA zwyk豉 6 VII

godz. 8.00 msza:+w 29 rocz. śmierci Wac豉wa Niewadzi

godz. 9.30 msza: _Konrada i Helenę i Adama i Jana i Teresę Baumgart

godz. 11.00 msza: +męża Edwarda Wieczorka i +rodziców

2. Inne og這szenia.

W czasie wakacji biuro parafialne będzie czynne od wtorku do piątku tylko zaraz po codziennych mszach oraz w piątki o godz. 8.00 - 9.00. Najlepiej dzwonić i umówić się na rozmowę, nawet nagląco (albo napisać esemesa w komórce lub elektronicznie mejlem opisać sprawę np. po metrykę itp. Kontakt z parafią i księdzem znajduje się na portalu parafii: www.ewangelizacja.net. I też na Facebooku można obejrzeć - choćby teraz - dziesiątki fotografii z naszej paraffi: z pierwszego dnia z這tego jubileuszu kap豉ństwa 17 maja z udzia貫m ks. bpa Wies豉wa Śmigla i z drugiego dnia jubileuszu 18 maja oraz z bierzmowania 29 maja z udzia貫m ks. bp Piotra Krupy i z odpustu parafialnego 24 czerwca z udzia貫m ks. biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Foto autorstwa Patrycji Ginter, Tomasza Kosowskiego, Marka Kujawy, Mariana Mrozińskiego.

Obecny czas jest w parafii urlopowy lub poświęcony ma貫j grupie. I dla polepszenia zdrowia.

Na 豉wce w bocznej kruchcie u nas powrót do ubieg這rocznej akcji książkowej „Bookcrossing: uwolnij książkę, którą można zabrać. Kto z tegorocznych maturzystów lub studentów chcia豚y pomóc w porządkowaniu książek i czasopism u księdza, niech przyjdzie w piątek o godz. 10.00.

Dziękujemy za wszelkie roboty wykonane w ostatnim czasie. W dalszych robotach będzie przerwa, aż sp豉cimy zaleg貫 zobowiązania finansowe.

Dzia趾i budowlane w parafii są do nabycia.

Życzę dobrej niedzieli i pozytywnych emocji w tygodniu, a dzieciom i m這dzieży wakacyjnych radości. Wszystkim szczęść Boże!

2014-06-29