ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 XII Niedziela zwyk豉 (22. VI. 2014) * Parafia Gruczno


1.W TYGODNIU MSZE ŚW.:

PONIEDZIAEK 23 VI

godz. 20.00 msza z krótką adoracją: +Miros豉wa Klarkowskiego, szafarza nadzwyczajnego Komunii 鈍., którego pogrzeb odby się w środę - int. od szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. w naszej parafii

WTOREK 24 VI ODPUST NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA:

godz. 10.00 msza odpustowa dla przedszkolaków w ich int. i w int. ich rodziców i pracowników przedszkola

godz. 17.00 uroczysta suma odpustowa pod przewod. ks. biskupa pelplińskiego dra Ryszarda Kasyny.Serdecznie zapraszamy parafian i gości, m這dych i starych,i w średnim wieku.To imieniny parafii. Wspominamy miejsce chrztu, I Komunii, bierzmowania, sakramentu ma透̇eństwa i sakramentu chorych. Św. Jan Chrzciciel patronuje nam w kościele i z pobliskiej góry (św. Jony). Niech nam b這gos豉wi. Niech będzie wzorem nawrócenia i przyjęcia Jezusa Chrystusa. o godz. 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i m這dzieży przed zakończeniem roku szkolnego.

ŚRODA 25 VI

godz. 16.00 msza z litanią do NSPJ: +Jana Rządkowskiego z okazji imienin

(o godz. 15.00 - 16.00 okazja do spowiedzi dla m這dzieży gimnazjum przed zakończeniem roku szkolnego)

CZWARTEK 26 VI

g.16.00 msza z litanią do NSPJ:+w 34 rocz. śmierci Dionizego Opoki

(o godz. 15.00 0- 16.00 okazja do spowiedzi dla m這dzieży szkó średnich i zawodowych przed zakończeniem roku szkolnego)

PIĄTEK 27 VI

godz. 8.00 msza na zakończenie roku szkolnego Szko造 Podst. im. Jana Paw豉 II i Gimnazjum nr 4 im. Jana Paw豉 II w Grucznie: w int. dzieci, m這dzieży, nauczycieli i pracowników szkó

(godz. 18.45 katechumenat parafialnyw sprawie ślubów i chrztów i parafialna poradnia rodzinna - potem przerwa wakacyjna do września)

SOBOTA 28 VI

g. 16.00 msza ślubna Justyny Depty i Tomasza Stawiszyńskiego

godz.18.00 msza: +Iwonę Lewandowską

XIII NIEDZIELA ZWYKx 29 VI

godz. 8.00 msza: +Edmunda Gackowskiego

godz. 9.30 msza: +Aniele i W豉dys豉wa i Piotra Gawdów

godz. 11.00 msza:+Urszulę Kamrowską w I rocz. śm. i za zmar. z rodziny Kamrowskich

2. Inne.

Biuro parafialne czynne w tygodniu od wtorku do piątku od godz. 8.00.

Parafia bardzo chce sprzedać kilka dzia貫k budowlanych, które w planie zagospodarowania przestrzennego wyznaczy豉 gmina na budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. Konieczne pieniądze by造by na zap豉cenie wykonanych robót - remontowych, konserwatorskich i malarskich w kościele oraz przy naprawie zabudowań parafialnych, dachów i elewacji domu katechetycznego, balkonów, parapetów, rynien i innych elementów uszkodzonych z powodu starości, a w domu katechetycznym z powodu byle jakich materia這́w użytych w okresie pustych pó貫k i wszędobylskich kartek, teraz po prawie 30. latach od zbudowania sfatygowane elementy trzeba koniecznie wymienić i ulepszyć ca造 obiekt.

Od listopada ur. dotąd zap豉ciliśmy w ca這ści za nowy dach zabytkowej szopy, za nowy dach w 豉̨czniku, przy czym robocizna by豉 za darmo, za figurę Serca Jezusa, za p豉skorzeźby tajemnic świat豉, za przerobienie ogrzewania w kościele i pod豉̨czenie go do domu katech,, za meble kościelne w zakrystii, częściowo za elewację domu katech. Do zap豉cenia jest jeszcze wciąż ok. 165 tysięcy z. Ze sprzedaży dzia貫k by豉by gotówka na zap豉cenie wszystkich zaleg這ści.

Można obejrzeć w podziemiach domu katechetycznego wystawę obrazów Jana Kaji i Jacka Solińskiego prowadzących od 35 lat Galerię Autorską w Bydgoszczy.

Na 豉wce w bocznej kruchcie wracamy do naszej akcji książkowej „Bookcrossing: uwolnij książkę! Nowy numer diecezjalnej gazety „Pielgrzym” do nabycia od ministrantów.

Niech wszystkim Bóg b這gos豉wi w tym tygodniu - kiedy jest u nas odpust z udzia貫m ks. biskupa i kiedy kończy się rok szkolny,a rozpoczynają wakacje.

2014-06-22