ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 6 niedziela Wielkanocy 25 V 2014 * Parafia Gruczno


6 niedziela Wielkanocy 25 V 2014 * ogłoszenia w Grucznie  o godz. 11.00   41. dzieci przystąpi w parafii Gruczno do I Komunii Świętej. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe dla tychże dzieci, wspólne zdjęcie i rozdanie obrazków-pamiątek. 

1.W BIAŁYM TYGODNIU będzie taki porządek w naszej parafii:   

PONIEDZIAŁEK 26 V

godz. 17.00 msza z majowym: +Jana Baumgarta z okazji urodzin      

(przyjmowanie słodyczy od dzieci w darach podczas procesji ofiarnej; (DZIECI piszą i rysują, przygotowują na wtorek laurki z życzeniami dla chorych w naszej parafii i je przynoszą jako dar ofiarny)
   
O godz. 18.00 spotkanie księdza z rodzicami córek i synów - kandydatów do bierzmowania w czwartek.
 
WTOREK 27 V

godz. 17.00 msza  z majowym: (+za zm. rodziców Bronisławę i Wacława i braci     Aleksandra i Andrzeja Kapiców, siostrę Zofię i Mieczysława Stec (odbiór laurek w procesji     ofiarnej.

DZIECI przynoszą w środę swoje ofiary-pieniądze z prezentów  na misje katolickie)

ŚRODA 28 V 

godz. 17.00 msza z majowym: +rodziców Antoniego i Jana Kulczyk i braci Edwina     i Zygmunta
(DZIECI zbierają pieniądze na misje katolickie; DZIECI piszą własne modlitwy: dziękczynienie     i postanowienie dla Jezusa, przynoszą je w czwartek jako dar ofiarny)

godz. 18.00 ostatnie ćwiczenia dla młodzieży - kandydatów do bierzmowania i sprawdzenie dokumentów spowiedzi i kartek uprawniających do przyjęcia sakramentu bierzmowania.  

CZWARTEK 29 V godz. 17.00 msza bardzo uroczysta pod przewod. ks biskupa dra Piotra Krupy, który udzieli 39. dziewczynkom i chłopcom klas III gimnazjów sakramentu     bierzmowania,
int.: o błogosławieństwo Boże dla bierzmowanej młodzieży.
Młodzież i świadkowie zajmują     miejsca za dziećmi w ławkach, dla nich rezerwujemy dodatkowo 10 ławek, po 5 z     każdej strony. Będzie śpiewał Chór „Kantyczka” z Korytowa z dyrygentem Andrzejem Skupniewiczem i schola p.Ewy Dyjach.
   
(w procesji ofiarnej DZIECI składają napisane podziękowania i postanowienia dla Jezusa,w  piątek Dzieci przynoszą otrzymane pamiątki i prezenty o charakterze religijnym do poświęcenia)

PIĄTEK 30 V

godz.17.00 msza z majowym: int. - o błogosł. Boże dla dzieci przyjętych

(czytanie kolejnych     modlitw przyniesionych w czwartek jako podziękowanie Jezusowi i postanowienie. DZIECI pokazują przyniesione pamiątki o charakterze religijnym, ksiądz je święci i błogosławi. Rodzicom wręcza II list. Kończy się biały tydzień. Ukoronowaniem I Komunii będzie     uroczyste uczczenie Jezusa przez dzieci w procesji Bożego Ciała 19. czerwca.                                                                                            
   
W piątek będzie Katechumenat parafialny w     sprawie ślubów i chrztów o godz.18.45.Także będzie parafialne     poradnictwo rodzinne o godz. 18.45.  

SOBOTA 31 V

godz.18.00 msza z majowym: +w 5 rocz. śmierci Andrzeja Łakomskiego   

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO 1 VI:

godz. 8.00 msza: +Jerzego Pipowskiego i zmar. z rodziny     

godz. 9.30 msza: w I rocz. ślubu Dominiki i Pawła (o błog Boże dla nich )     

godz. 11.00 msza:+rodziców Teresę i Tadeusza Koszowskich i Józefa Kozaka (int.od dzieci)   

godz. 14.00 msza polowa w Parlinie - gminne obchody dnia strażaka OSP - zaprasza p.mgr inż Łukasz Urbański odpowiedzialny za organizację tychże obchodów

2. Inne.

W ub. tygodniu odbył sie pogrzeb ś. p. Franciszki Kieszkowskiej l. 91 z Parlina - dobry Jezu..

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 i krótko po mszy wieczornej w białym tygodniu (nie w czwartek). W biurze parafialnym u nas można zakupić całe Pismo św. (St. i Nowy Testament z dodanym modlitewnikiem) jako pamiątkę I Komunii św. - wypisując dedykację chrzestnych lub innych bliskich gości.

Dzięki za wszelką pomoc, wysiłek, za ofiary. Jeszcze raz dziękujemy za wysiłek i prace wokół jubileuszu, przy namiotach, krzesłach, stolikach. Dzięki za baner, zielone girlandy i inne dekoracje. Bóg zapłać (ze wzruszeniem) za nieoczekiwane  ofiary z okazji jubileuszu kapłańskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z złotego jubileuszu  w jadalni domu katech., które pojedynczo można na kartce zamówić.  Zapraszamy też do obejrzenia wystawy obrazów Jana Kaji i Jacka Solińskiego w podziemiach domu katech, z których można sobie zamówić jakiś i zakupić.

Niech w tę niedzielę I Komunii i w białym tygodniu będzie radość w naszej parafii, w rodzinach, pośród przyjaciół i gości. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus zawsze i wszędzie, Niech Bóg błogosławi dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, i dziewczynkom i chłopcom - szesnastolatkom kandydatom do bierzmowania, ich rodzicom i i świadkom oraz nam wszystkim w przeżywaniu tego tygodnia...

2014-05-25