ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 4 niedziela Wielkanocy (21 IV 2013)


Niedziela Dobrego Pasterza. Niedziela powo豉ń. Kwartalne Dni modlitw o powo豉nia do s逝żby w Kościele (kap豉ńskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich). I rocz. konsekracja na biskupa pomocniczego Diecezji Pelplińskiej ks. bpa dra hab. Wies豉wa Śmigla pochodzącego z Luszkówka, z naszej parafii (by這 to rok temu 21 IV 2013).Modląc się za niego życzymy mu 豉sk Bożych, przewodzenia...

W TYGODNIU będą MSZE I INNE SPOTKANIA:

PONIEDZIAΒK 22 IV nie będzie mszy = = = = = = = = =    =

WTOREK 23 IV św. Wojciecha Bpa i Męczennika, g這́wnego patrona Polski -uroczystość święto nienakazane -

godz. 18.00 msza: w II rocz. śm. Józefa Ho這dy
(rodzice dzieci kl.II z doliny Wis造 przychodzą na konieczne spotkanie przed I Komunią - I cz. w kościele, II cz. w domu katech. )

ŚRODA 24 IV św. Jerzego męczennika wspomnienie

godz.18.00 msza:+Jerzego
(rodzice dzieci kl. II z wiosek na górach przychodzą na konieczne spotkanie przed I Komunią, podobnie jak we wtorek)

CZWARTEK 25 IV Świętego Marka Ewangelisty - święto nienakazane -

godz. 18 .00 msza: +zmar. Irenę i Walerię, i Ksawerego. Procesja o b這gos豉wieństwo pól. Dzisiaj I rocz. śmierci biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi (+2012)

PIĄTEK 26 IV

godz .18.00 msza: o b這gos. Boże dla Magdy , o szczęśliwe zdanie matury

(piątkowy katechumenat parafialny w sprawie chrztów i ślubów o godz. 18.45 - prowadzi ksiądz prob., a także o tej godzinie parafialne    poradnictwo rodzinne - prowadzą p. mgr Paulina Jóźwiak i mgr inż ㄆkasz Urbański; zainteresowani tymi sakramentami powinien przybyć więcej razy, w czasie wakacji nie będzie tychże spotkań).

SOBOTA 27 IV

godz. 18.00 msza: +Marcelego żysia, żonę Urszulę i córkę Elżbietę Radzimską

NIEDZIELA 28 IV, 5 Wielkanocy:

godz. 8.00 msza: Ktarzynę Niciejewską z okazji urodzin imienin i i rocznicy ślubu

godz. 9.30 msza: +W豉dys豉wę i Józefa Suchomskich (po msz chrzest)

godz. 11.00 msza: +Elżbiete Koz這wską w I rocz.śm.i jej męża Zygfryda i Martę i Jana Treder (te msze także są inicjacyjne dla dziecii klas II)

Inne og這szenia:

17 kwietnia odby aię pogrzeb śp. Leszka Jana Niewadziego l. 63 z Chrystkowa - dobry Jezu...

Chrzest w w parafii planujemy 2 maja o godz. 18.00. Kto planuje chrzest lub ślub kościelny w czasie do końca września, niech teraz przychodzi na spotkania katechumenatu parafialnego i parafialnego poradnictwa rodzinnego (nie będzie bowiem katechumenatu podczas wakacji w lipcu i sierpniu, ale zaczęte sprawy będą kontynuowane do końca).

W tę niedzielę powo豉ń - apel do niektórych: Kośció potrzebuje nowych aposto這́w, entuzjastów. Możesz wybrać studia w seminarium duchownym i kap豉ństwo jako s逝żbę dla ludzi w Kościele. Albo życie zakonne. A dziewczyny mogą wybrać życie nie jako syngle, lecz we wspólnocie klasztoru żeńskiego. Dzieci szkó podstawowych mogą wybrać gimnazjum katolickie w Świeciu, a m這dzież gimnazjów średnie szko造 katolickie, znajdujące się kilkanaście kilometrów od nas: w Świeciu i w Che軛nie.

W sobotę uczniowie gimnazjum sprzątali wokó kościo豉 wraz z dyrektorem i innymi nauczycielami. Dzięki im. Za to zbierają sobie w tę niedzielę na wycieczkę, proszę ich nie pomijać i coś w這żyć do puszek.

5 maja o godz. 11. 00 u nas I Komunia św., od 6 maja do 10 maja będą u nas o godz, 16.00 msze bia貫go tygodnia dla dzieci klas II.

We wtorek 7 maja 2013 o godz. 18.00 w Grucznie zostanie odprawiona Msza Św. po豉̨czona z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Porządek tego spotkania będzie następujący:
1) Msza Święta z homilią
2) wystawienie Najśw. Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duchowe i fizyczne
3) Modlitwa indywidualna z na這żeniem rąk. Na zakończenie modlitwy zostaną poświęcone sakramentalia: woda, olej i sól przyniesione przez wiernych.
Po zakończonej modlitwie, będzie możliwość nabycia literatury religijnej zw豉szcza świadectw uzdrowionych. Modlitwę poprowadzą Ojcowie z Sekretariatu Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Polsce z siedzibą w Krakowie. Spotkaniu będzie przewodniczy O. Teodor Knapczyk. Czas trwania modlitwy w ca這ści od dwóch do trzech godzin – w zależności od liczby uczestników. Oprawa muzyczna zespó Adoramus z Tczewa. Będzie ta msza 7. raz.

Szczęść Boże!

2013-04-21