ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 2 niedziela Adwentu 9 XII 2012 * Parafia Gruczno


W tę niedzielę 9 XII po mszach zbiórka na rzecz Kościoła na Wschodzie (m. in. na Białorusi, Ukrainie, w krach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środowej). W tę niedzielę pomoc duszpasterska profesora KUL ks.prał. dra hab. Wojciecha Pikora. Po ogłoszeniach świadectwa członków AA.

1. W DRUGIM ADWENTOWYM TYGODNIU MSZE ŚW. I INNE SPOTKANIA:

PONIEDZIAŁEK 10 XII

- - - nie będzie mszy

WTOREK 11 XII

godz. 18.00 msza:+ w 14 rocz.śm Tekli Ziółkowskiej i zm.z rodz. Ziółkowskich

ŚRODA 12 XII

godz. 15.00 klub Symeona i Anny zaprasza członków i sympatyków seniorów

godz. 17.30 różaniec za zmarłych członków Klubu

godz. 18.00 msza roratnia:+zm.rodziców i córkę Hannę i Ryszarda Zagórskiego i Zenona Lepka (na roraty przynieść świeczki lub lampiony, zapraszamy dzieci)

CZWARTEK 13 XII

godz. 7.15 msza roratnia: .................

godz. 17.00 w domu katech. miting AA z opłatkiem - zaprasza się alkoholików, rodziny alkoholików i innych zainteresowanych pracą nad trzeźwością

PIĄTEK 14 XII

godz.16.00 msza: ++Helenę Bielińską (od Zakładu Pogrzebowego Didyk)
(w Topolnie spowiedż adwentowa godz. 18.00 - 19.00)

godz. 18.45 katechumenat parafialny i parafialne poradnictwo rodzinne

SOBOTA 15 XII

godz.10.00 to sobotni katechumenat młodzieżowy dla kl.III i IV ponadgimnaz.

godz. 11.30 to sobotni katechumenat młodzieżowy dla kl. I i II ponadgimnazjalnych

(Sobotni katechumenat młodzieżowy (raz w miesiącu) - dla starszych nastolatków (16 - 19 lat) to kilkuletnie przygotowanie do sakramentu małżeństwa, uczestnicząc w 25. spotkaniach wypełnia się normę ustanowił przez Episkopat Polski. Bez przygotowania niech młodzi nie planują ślubów i nie przystępują do sakramentu małżeństwa.

godz. 18.00 msza: +męża Jana Falgowskiego i rodziców z obojga stron i rodzeństwo

NIEDZIELA III Adwentu 16 XII:

godz.8.00 msza:+Józefa Gackowskiego w 20 rocz. śmierci

godz. 9.30 msza: + Józefa Kozaka

godz.11.00 msza:+Teresę Suchcicką i rodziców z obojga stron

2. Inne ogłoszenia.

Dzień spowiedzi adwentowej będzie u nas w środę 19 XII w godz. 10.00 - 11.30 i od godz. 13.30 - 15.00, 15.30 - 17.00.

Przyjmujemy w kościele przy chrzcielnicy żywność i odzież zimową dla potrzebujących przed Świętami.

Opłatki wigilijne odbierać od pań i panów - rejonowych opiekunów charytatywnych. Zaproszenie dla krewnych i znajomych w Świeciu, Tczewie i Bydgoszczy: ks. proboszcz będzie tam miał spotkania autorskie: w tę niedzielę 9 XII o godz. 13.00 w Świeciu w Liceum Akademickim przy Wyższej Szkole Języków Obcych, w poniedz. 10 XII o godz. 13.30 w Tczewie w Zespole Szkół Katolickich, w niedz. 16 XII o godz. 15.30 w Bydgoszczy na Wyżynach w kościele Św. Braci Męczenników razem z wystawą obrazów o tematyce Bożego Narodzenia Jana Kaji.

W Roku Wiary można kupić w parafii nowe tłumaczenie Pisma św. Starego i Nowego Testamentu (wydanie Księgarni Św. Wojciecha) z modlitewnikiem „Do Boga Ojca z bł. Janem Pawłem II” ) w cenię 60 zł. W każdej rodzinie otwartej na kulturę powinno być Pismo św. , a w rodzinie katolickiej obowiązkowo - aby kontemplować i przyjmować czytane Słowo Boga.

Uwagi praktyczne między nami: w niedziele kościół trochę ogrzewamy, więc proszę zamykać obydwa drzwi w kruchtach kościoła. Przechodzić bliżej o kilka ławek kościelnych, nie zatrzymywać się całkiem w tyle. Z małymi dziećmi najbliżej ołtarza.Dzieci klas II (przygotowujące się do I Komunii) i młodzież gimnazjalna (przygotowująca sie do bierzmowania ) niech zajmują ławki z przodu mniej więcej do dziesięciu rzędów. Do Komunii św. wychodzić zaraz natychmiast po „Panie nie jestem godzien, nie jestem godna”...tworząc radosną procesję komunijną i śpiewając.

W Adwencie przyjmujemy Jezusa Chrystusa i mądrość Jego Słowa. Niech nam błogosławi...!

2012-12-09