ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 27 niedziela zwykła (7 X 2012) * Parafia Gruczno


List Episkopatu. 7 - 13 X 68 Tydzień Miłosierdza Chrześcijańskiego. Zbiórka po mszach na ten cel.

1. W TYGODNIU w naszej parafii:

PONIEDZ. 8 X nie będzie mszy - - - - -

WTOREK 9 X
godz. 18.00 msza z różańcem:
dziękcz. z prośbą o dalsze błog. Boże w 30 rocz. ślubu

ŚRODA 10 X
godz. 13.00 msza z różańcem DLA CHORYCH:
+Mariannę Szabowską (od Klubu Symeona i Anny). Zaprasza się chorych i członków Klubu. PO MSZY dla chorych i członków Klubu kawa w domu katech. Prosimy upiec ciasto i je przynieść do godz. 13.00. Po kawie ok. godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego zakończymy spotkanie.
    Objazdu chorych nie było w I czwartek, przepraszam, będzie  wyjątkowo w tę środę 10 Xod godz. 10.00. 

CZWARTEK 11 X ROZPOCZĘCIE ROKU WIARY,
50 rocz. rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II w r. 1962, modlimy się o utrwalanie dzieła tego Soboru, wspominamy błog. papieża Jana XXIII inicjatora tego Soboru

godz. 16.00 różaniec dla dzieci

godz. 17.00 AA „Przebudzenie” zaprasza na miting alkoholików i ich rodziny w domu katech.

g. 18.00 msza z różańcem:+Helenę Kosiak i rodziców z ob.stron i rodzeństwo (zapraszamy na rozpoczęcie tego ROKU WIARY, który będzie trwał do 24 listopada 2013 r.)

PIĄTEK 12 X dzień pokuty,
g.16.00-17.00 kościół otwarty i możliwość spowiedzi(ks.prob. spowiada sam)

godz. 17.00 zebranie ministrantów
godz. 18.00 msza z 10.ką różańca: +Walerię Wajdeman i siostrę Bożenę o spokój ich dusz
(godz. 18.45 katechumenat parafialny jako przygotowania się do sakramentów małżeństwa i chrztu oraz parafialne poradnictwo rodzinne dla zakochanych, narzeczonych,młodych małżonków)

SOBOTA 13 X
godz. 16.00 msza z kaszubską liturgią słowa w int. Bydgoskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
z ich udziałem i udziałem innych księży

godz. 18.00 msza: ++Tadeusza Łukaszewskiego

28
NIEDZIELA zw. 14 X XII DZIEŃ PAPIESKI w Polsce oraz specjalna zbiórka papieska na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia (to stypendia dla uzdolnionej a biedniejszej młodzieży (zbierać będą członkowie Akcji Katolickiej)

g.8.00 msza:+w
9 r.śm.Jana Rządkowskiego, braci i rodzeństwo i rodz. z ob. str.(+10.tką różańca)

godz. 9.30 msza:
+Teresę Baumgart (10-tką różańca)

godz. 11.00 msza:
+rodziców Józefa i Katrzynę i Wiesława Stodulskich (po mszy zaraz o godz. 11.40 proszę pozostać pół godziny w ramach Dnia Papieskiego, będzie część artystyczna z tzw. wysokiej kultury, wspominając papieża bł. Jana Pawła II Wielkiego, który był też artystą, poetą, dramaturgiem (będzie o godz. 11.40 koncert artystki bydgoskiej Romy Warmus pt. "Ojczyzną moją jest Bóg", a tydzień później w niedzielę  21 października 2012 o godz. 18.00 będzie w kościele teatr „Ks. Jerzy Popiełuszko - modlitwa ostateczna” pierwszy na świecie dramat o ks. Jerzym autorstwa Mirosława Glazika w wykonaniu zespołu teatralnego. Ks. Jerzy Popiełuszko został porwany i zamordowany przez polską tajną milicję (SB) w r. 1984, miał wtedy 37 lat. Zapraszamy wszystkich, szczególnie młodsze pokolenie i młodych, którzy nie znają tamtego czasu.

2. Inne ogłoszenia:

Bramy cmentarza od poniedziałku będą zamknięte. Proszę nie rozrywać kłódek ani zamków. Nikt samowolnie nie będzie mógł tam wjechać. Nowe pomniki trzeba w przeddzień zgłaszać w parafii i u dozorcy cmentarza. I uzgodnić dzień i godzinę przyjazdu z nagrobkiem. Wtedy będzie otwarte.

Bóg zapłać za pomoc w ub. tyg.
Dzięki za ofiary zbiórki tej niedzieli mszach z okazji Tygodnia Miłosierdzia dla potrzebujących. Dzięki za ofiary w biurze.

30 IX dzieci klas II otrzymały poświęcone różańce i rozpoczęły 7. miesięczne parafialne przygotowanie do I Komunii w naszej parafii, która będzie w niedzielę 5 maja 2013 r. o godz. 11.00. Jest w tej grupie 37 dzieci.Oprócz wychowawczo-religijnego działania rodziców, matek i ojców, także ważne jest nauczanie pań katechetek i pana katechety na lekcjach religii w szkołach.I trzecim wychowawcą jest parafia, bo ona organizuje 10 spotkań dla rodziców i małe uroczystości dla dzieci. Zasada jest taka: niezależnie od tego, do jakiej szkoły dzieci czy młodzież uczęszczają, wszystkie sakramenty przyjmują w swojej parafii. Chcemy być „razem” - razem wokół Chrystusa i z Chrystusem, pokazywać miłość wzajemną i przynależność o tej parafii. Taka była decyzja ks. biskupa.

Niech różaniec w kościele wykonują parafianie, zwłaszcza z różańca misyjnego i kandydaci do bierzmowania. Pożyteczny jest wspólny różaniec w rodzinie.

Nabywać „Pielgrzyma” od ministrantów.

Ks. proboszcz dziękuje za
życzenia i prezenty. Rozpoczął 73.rok życia, a w parafii jest 30 lat i 3 miesiące.

Niech wszystkim Bóg błogosławi.

2012-10-07