ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 26 marzec 2019 roku

 27 niedziela zwyk豉 (7 X 2012) * Parafia Gruczno


List Episkopatu. 7 - 13 X 68 Tydzień Mi這sierdza Chrześcijańskiego. Zbiórka po mszach na ten cel.

1. W TYGODNIU w naszej parafii:

PONIEDZ. 8 X nie będzie mszy - - - - -

WTOREK 9 X
godz. 18.00 msza z różańcem:
dziękcz. z prośbą o dalsze b這g. Boże w 30 rocz. ślubu

ŚRODA 10 X
godz. 13.00 msza z różańcem DLA CHORYCH:
+Mariann Szabowsk (od Klubu Symeona i Anny). Zaprasza si chorych i cz這nków Klubu. PO MSZY dla chorych i cz這nków Klubu kawa w domu katech. Prosimy upiec ciasto i je przynie嗆 do godz. 13.00. Po kawie ok. godz. 15.00 Koronk do Mi這sierdzia Bo瞠go zako鎍zymy spotkanie.
    Objazdu chorych nie by這 w I czwartek, przepraszam, b璠zie  wyj徠kowo w t 鈔od 10 Xod godz. 10.00. 

CZWARTEK 11 X ROZPOCZĘCIE ROKU WIARY,
50 rocz. rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II w r. 1962, modlimy się o utrwalanie dzie豉 tego Soboru, wspominamy b這g. papieża Jana XXIII inicjatora tego Soboru

godz. 16.00 różaniec dla dzieci

godz. 17.00 AA „Przebudzenie” zaprasza na miting alkoholików i ich rodziny w domu katech.

g. 18.00 msza z różańcem:+Helenę Kosiak i rodziców z ob.stron i rodzeństwo (zapraszamy na rozpocz璚ie tego ROKU WIARY, który b璠zie trwa do 24 listopada 2013 r.)

PIĄTEK 12 X dzień pokuty,
g.16.00-17.00 kośció otwarty i możliwość spowiedzi(ks.prob. spowiada sam)

godz. 17.00 zebranie ministrantów
godz. 18.00 msza z 10.ką różańca: +Walerię Wajdeman i siostrę Bożenę o spokój ich dusz
(godz. 18.45 katechumenat parafialny jako przygotowania się do sakramentów ma透̇eństwa i chrztu oraz parafialne poradnictwo rodzinne dla zakochanych, narzeczonych,m這dych ma透̇onków)

SOBOTA 13 X
godz. 16.00 msza z kaszubską liturgią s這wa w int. Bydgoskiego Oddzia逝 Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
z ich udzia貫m i udzia貫m innych księży

godz. 18.00 msza: ++Tadeusza ㄆkaszewskiego

28
NIEDZIELA zw. 14 X XII DZIEŃ PAPIESKI w Polsce oraz specjalna zbiórka papieska na fundusz Dzie豉 Nowego Tysiąclecia (to stypendia dla uzdolnionej a biedniejszej m這dzieży (zbierać będą cz這nkowie Akcji Katolickiej)

g.8.00 msza:+w
9 r.śm.Jana Rządkowskiego, braci i rodzeństwo i rodz. z ob. str.(+10.tką różańca)

godz. 9.30 msza:
+Teresę Baumgart (10-tką różańca)

godz. 11.00 msza:
+rodziców Józefa i Katrzynę i Wies豉wa Stodulskich (po mszy zaraz o godz. 11.40 proszę pozostać pó godziny w ramach Dnia Papieskiego, będzie część artystyczna z tzw. wysokiej kultury, wspominaj帷 papie瘸 b. Jana Paw豉 II Wielkiego, który by te artystą, poetą, dramaturgiem (będzie o godz. 11.40 koncert artystki bydgoskiej Romy Warmus pt. "Ojczyzn moj jest Bóg", a tydzie pó幡iej w niedziel  21 pa寮ziernika 2012 o godz. 18.00 będzie w ko軼iele teatr „Ks. Jerzy Popie逝szko - modlitwa ostateczna” pierwszy na świecie dramat o ks. Jerzym autorstwa Miros豉wa Glazika w wykonaniu zespo逝 teatralnego. Ks. Jerzy Popie逝szko zosta porwany i zamordowany przez polską tajną milicję (SB) w r. 1984, mia wtedy 37 lat. Zapraszamy wszystkich, szczególnie m這dsze pokolenie i m這dych, którzy nie znaj tamtego czasu.

2. Inne og這szenia:

Bramy cmentarza od poniedzia趾u b璠 zamkni皻e. Prosz nie rozrywa kódek ani zamków. Nikt samowolnie nie b璠zie móg tam wjecha. Nowe pomniki trzeba w przeddzie zg豉sza w parafii i u dozorcy cmentarza. I uzgodni dzie i godzin przyjazdu z nagrobkiem. Wtedy b璠zie otwarte.

Bóg zap豉ć za pomoc w ub. tyg.
Dzięki za ofiary zbiórki tej niedzieli mszach z okazji Tygodnia Mi這sierdzia dla potrzebujących. Dzięki za ofiary w biurze.

30 IX dzieci klas II otrzyma造 poświęcone różańce i rozpoczę造 7. miesięczne parafialne przygotowanie do I Komunii w naszej parafii, która będzie w niedzielę 5 maja 2013 r. o godz. 11.00. Jest w tej grupie 37 dzieci.Oprócz wychowawczo-religijnego dzia豉nia rodziców, matek i ojców, także ważne jest nauczanie pań katechetek i pana katechety na lekcjach religii w szko豉ch.I trzecim wychowawcą jest parafia, bo ona organizuje 10 spotkań dla rodziców i ma貫 uroczystości dla dzieci. Zasada jest taka: niezależnie od tego, do jakiej szko造 dzieci czy m這dzież uczęszczają, wszystkie sakramenty przyjmują w swojej parafii. Chcemy być „razem” - razem wokó Chrystusa i z Chrystusem, pokazywać mi這ść wzajemną i przynależność o tej parafii. Taka by豉 decyzja ks. biskupa.

Niech różaniec w kościele wykonują parafianie, zw豉szcza z różańca misyjnego i kandydaci do bierzmowania. Pożyteczny jest wspólny różaniec w rodzinie.

Nabywać „Pielgrzyma” od ministrantów.

Ks. proboszcz dziękuje za
życzenia i prezenty. Rozpoczą 73.rok życia, a w parafii jest 30 lat i 3 miesiące.

Niech wszystkim Bóg b這gos豉wi.

2012-10-07