ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 XIII Niedziela zwykła 1 VII 2012 wakacje


30 czerwca przyjechał do Gruczna ks. Franciszek Kamecki, od 1 lipca 1982 dekret ks. bpa chełmińskiego Mariana Przykuckiego mianował go tutejszym proboszczem. Dobremu Panu Bogu niech będą dzięki za te 30 lat. Z wdzięcznością też myśl ks. proboszcz o parafianach, współpracownikach i pracownikach parafii.

1. W pierwszym tygodniu wakacji będzie następujący porządek w naszej parafii:

PONIEDZIAŁEK 2 VII

godz. 11.00 pogrzeb ś.p. Marianny Szabowskiej l. 103 z Bydgoszczy, do niedawna w Grucznie, potem kondukt pogrzebowy jedzie z zwłokami zmarłej na cmentarz do Świeciu - dobry Jezu...

WTOREK 3 VII święto nienakazane św. Tomasza Ap. święto

godz. 18. msza: +Marię i Czesława i Janinę i Halinę Koszuckich

ŚRODA 4 VII

godz. 17.30 różaniec misyjny dla wszystkich kręgów
godz.18.00 msza: +Martę i Stanisława Jagłów

CZWARTEK 5 VII

godz.17.00-18.00 I -czwartkowa adoracja Najśw. Sakramentu Eucharystii (zaprasza się parafian mieszkających w dolinie Wisły, młodzież też (okazja do spowiedzi)

godz. 18.00 msza: ++Lucynę Hałas (godz. 10.00 objazd chorych)

PIĄTEK 6 VII

godz. 17.00 - 18.00 I piątkowa adoracja Najśw. Sakramentu Eucharystii (zaprasza się parafian z wiosek nad skarpą, na górach, młodzież także (okazja do spowiedzi)

godz. 18.00 msza: w rocz. śmierci Franciszki Świątek

(w piątkowe wieczory po godz. 18.45 ks. proboszcz zaprasza na luźne rozmowy o kulturze, o wszystkim i o niczym, zwłaszcza o sztuce, literaturze, próbujących pisać, niech przyniosą swoje napisane teksty, utwory ...

SOBOTA 7 VII

godz. 18.00 msza: +rodziców Jadwigę i Alfreda Horstman (udzielanie chrztów)

14 NIEDZIELA zw. 8 VII

godz. 8.00 msza: +Kazimierza Popy w 96 rocz. urodzin i +żonę Wiktorię w 4 rocz. śmierci

godz. 9.30 msza: +Konrada i Helenę i Jana i Teresę i Adama Baumgart

godz. 11.00 msza: +Apolonię i Leona Bielickich

2. Inne ogłoszenia.

W czasie wakacji biuro parafialne będzie czynne inaczej: tylko krótko zaraz po codziennych mszach, a w soboty o godz. 9.00 - 10.00 i wtedy chętnie też rozmawia ks. proboszcz, jeżeli będzie taka potrzeba.

W sprawie nowych ślubów i chrztów oraz parafialnego poradnictwa rodzinnego przychodzić po wakacjach od I piątku września. Można dzwonić i umówić się osobno na rozmowę, nawet nagląco (także napisać esemesa w komórce lub proszę elektronicznie mejlem napisać po metryke itp. sprawy albo uzgodnić spotkanie i rozmowę:

Wszystkie dane są na portalu parafii: www.ewangelizacja.net albo w gablotce i przy ogłoszeniach będą podawane).

Obecny czas będzie ks. proboszcz wykorzystywał na krótkie chwile urlopu, po parę dni i na dalszą rehabilitację.

Na 12 lipca o godz. 17.00 - zaprasza Grupa„AA PRZEBUDZENIE”. To mitingi wszystkie otwarte - w II czwartek miesiąca o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Na te mitingi mogą przychodzić nie tylko alkoholicy, ale wszyscy zainteresowani problemem alkoholizmu, całe rodziny. Bardzo zapraszamy. To okazja, aby rozmawiać o swoim istotnym problemie i próbować wyrwać się z tego nałogu alkoholizmu. Proszę to rozpowszechniać. Zapraszają Sławek i Grzegorz.

18 lipca o godz. 18.00 zaprasza się na spotkanie charyzmatyczne z mszą, z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne, z adoracją i błogosławieństwem kapłańskim. Prowadzą Ojcowie z Krakowa, oprawa muzyczna zespół Adoramus z Tczewa, informacje na plakacie, zaprosić krewnych i znajomych spoza parafii).

Na ławce w bocznej kruchcie u nas nasza akcja książkowa „Bookcrossing: uwolnij książkę! Można zabrać.

Życzę dobrych chwil w tę niedzielę i pozytywnych emocji na zakończenie mistrzostw Euro 2012 w piłce nożnej. Dzieciom i młodzieży zadowolenia i radości podczas całych wakacji. Wszystkim szczęść Boże!

2012-07-01