ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 11 niedziela zwykła (17 VI 2012) * przed wakacjami, przed odpustem * Parafia Gruczno


1. W TYGODNIU będzie taki porządek:

PONIEDZIAŁEK 18 VI

godz. 14.00 pogrzeb +Anieli Marii Kosmalskiej l. 73 z Poledna - dobry Jezu...

WTOREK 19 VI

godz. 18.00 msza z nabożeńst. czerwcowym:+Stefanię i Bolesława Chmarów

ŚRODA 20 VI

godz. 16.00 msza z naboż. czerwcowym: +Teresę Trochowską (od 2 pań z róźańca misyjnego zamiast kwiatów na pogrzebie)

CZWARTEK 21 VI

godz. 16.00 msza z naboż. czerw.: +Gabriela Sznajdra w 3 rocz. śmierci

PIĄTEK 22 VI

godz. 18.00 msza z naboż. czerwcowym: +Jana Chmielewskiego w II rocz. śm.
(konieczne zebr. ministrantów o godz. 16.00; katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów o g.18.45 - prowadzi ksiądz, także wtedy prafialne poradnictwo rodzinne - prowadzą mgr Paulina Jóźwiak i mgra inż. Łukasz Urbański; następny i ostatni przed wakacjami katechumenat będzie 29 czerwca; podczas wakacji nie prowadzimy przygotowań nowych ślubów i nowych chrztów, zaczniemy je dopiero w I piątek września ).
Chrzty planuje się 7 lipca i 1 września.

SOBOTA 23 VI Wigilia Narodzenia św. Jana Chrzciciela:

godz. 18.00 msza: +Mariana Dzikowskiego z okazji dnia ojca i imienin - od dzieci

NIEDZIELA. NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 VI - ODPUST u nas:

godz. 8.00 msza: +rodziców Martę i Stanisława Brzezińskich
godz. 9.30 msza: +Jana Koszowskiego i jego rodziców
godz. 11.00 msza suma z procesją eucharystyczną: w intencji parafian - żywych o błog. Boże dla nich oraz za parafian zmarłych o życie wieczne dla nich.. (proszę przygotować procesję tak jak na Boże Ciało z sypaniem kwiatów oraz z dziećmi I Komunii - które w swoich strojach się zaprasza - panie z różańca misyjnego ze świecami, tegorocznie bierzmowani - choćby niektórzy, niech strażacy utrzymują porządek procesji; tę mszę odprawi i kazanie wygłosi ks. sąsiad z Przechowa emeryt senior ks. kanonik Zbigniew Kraskowski). Zaprasza się serdecznie na nasz odpust (skromniejszy z powodu wcześniejszych kilku wydarzeń religijnych).

2. Inne
W ub. czwartek odbył się pogrzeb +Gerarda Piesika l. 67 z Parlina - dobry Jezu...

W tę niedzielę 17 czerwca z powodu popołudniowej wizytacji biskupiej w Sartowicach w naszym dekanacie świeckim nie będzie zaplanowanego spotkania dla młodych.

Bóg zapłać parafianom za ofiary i wszystkim spełniającym jakieś funkcje liturgiczne.

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 – 9.00 i krótko zaraz po wieczornej mszy. Rodzice zgłosili 26 swoich córeczek i synków do Pierwszej Komunii w roku 2013.

Na 12 lipca o godz. 17.00 - zaprasza Grupa „AA PRZEBUDZENIE”, która organizuje mitingi - wszystkie otwarte - raz w miesiącu (w II czwartek o 17.00 w domu katechetycznym). Na te mitingi mogą przychodzić nie tylko alkoholicy, ale wszyscy zainteresowani problemem alkoholizmu, całe rodziny. Bardzo zapraszamy. To okazja, aby rozmawiać o swoim istotnym problemie i próbować wyrwać się z tego nałogu alkoholizmu. Zapraszają Sławek i Grzegorz.

18 lipca o godz. 18.00 zaprasza się na spotkanie charyzmatyczne z mszą, z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne, z adoracją i błogosławieństwem kapłańskim. Prowadzą Ojcowie z Krakowa, oprawa muzyczna zespół Adoramus z Tczewa, informacje na plakacie, zaprosić krewnych i znajomych spoza parafii).

Na ławce w bocznej kruchcie u nas nasza akcja książkowa „Bookcrossing: uwolnij książkę!

Życzę dobrych chwil w tę niedzielę i w całym tygodniu, pozytywnych emocji w śledzeniu mistrzostw Euro 2012 w piłce nożnej.

Szczęść Boże!

2012-06-17