ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 Zesłanie Ducha Świętego * Pięćdziesiątnica * Zielone Świątki (27 V 2012) * VIII niedziela Wielkanocy * Parafia Gruczno


1. W to święto Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.

W TYGODNIU MSZE ŚW. , wizytacja biskupia, w czasie której ks. biskup naszym dziewczynom i chłopcom klas III gimnazjum udzieli sakramentu bierzmowania.

PONIEDZIAŁEK 28 V święto MATKI KOŚCIOŁA zamiast d. II święta Zielonych Świąt (święto nienak., tradycyjnie obchodzone w Polsce) - u nas dwie msze świąteczne:

godz.9.30 msza świąteczna:+Maksymiliana Jaworskiego w r.śm.(przen.z piątku 1 VI) godz. 16.00 msza świąteczna: +w 20 rocz. śmierci Janiny Pipowskiej i rodziców Jana i Marię (przeniesiona z wtor. z dn.5 VI). Ta msza także dla dzieci. Na tę mszę przychodzi obowiązkowo młodzież kl. III gimnazjum w ramach ostatnich ćwiczeń przed bierzmowaniem i zostaje po mszy w kościele.

WTOREK 29 V (liturgia zaczyna się z VIII tygodnia zwykłego )
g.18.00 msza: +rodz. Alfonsa i Teodozję Pilińskich i Jana Dudzińskiego i braci Ryszarda i Stefana i Mieczysława Pilińskich i siostrę Lidię Bukowską-jej męża Franciszka i Jadwigę Trejchel (zaprasza się też dzieci klas III w I rocz. Komunii św.,będzie dla nich okazja do spowiedzi w I rocz.spowiedzi od 16.30 - 17.30)

ŚRODA
30 V godz. 18.00 msza: +Andrzeja Łakomskiego w 3 rocz. śmierci

(w środę proszę rodziców córek i synów do bierzmowania,aby przybyli o g. 14.00, zawiesili nowy wieniec, posprzątali kościół i otoczenie, wokół ścinając trawniki, wywieszając chorągwie i dekoracje z okazji wizytacji pasterskiej ks. biskupa) Po mszy wieczornej też ćwiczenia liturgiczne dla młodzieży bierzmowanej.

CZWARTEK 31 V godz.18.00 msza:+Wacława
Niewadziego w 27 rocz. śmierci

(o godz. 15.00 - 16.30 spowiedź przed bierzmowanie dla kandydatów, świadków, rodziców i innych - którzy nie zdążyli jeszcze - bo 3 czerwca kończy się czas Komunii wielkanocnej wg przykazania kościelnego)


PIĄTEK 1 VI przybywa do nas J. E. Ks. Biskup Administrator dr hab. Wiesław
Śmigiel z wizytacją kanoniczną, taka jest raz na 5 lat. Oto program wizytacji:

godz. 11.00 półgodzinna wizyta ks. biskupa w Szkole Podst. im. Jana Pawła II w Grucznie;

godz. 11.45 spotkanie bpa z członkami rady ekonomicznej, rady duszpasterskiej, z nauczycielami religii - katechetkami, katechetą, z nadzwyczajnymi szafarzami świeckimi, z czł. Caritasu, których zaprasza się na rozmowy;

godz. 13.00 procesyjne wyprowadzenie bpa z domu katech. i potem uroczysta msza Ks. Biskupa w koncelebrze z kapłanami dla wszystkich parafian z okazji wizytacji z sakramentem bierzmowania dla naszej młodzieży

godz. 16.30 nabożeństwo z liturgią chrztu z udziałem dzieci przedszkolnych i małych dzieci i ich rodziców, odprowadzenie ks. biskupa do samochodu

(Ks.Bp sprawdza także dokumenty parafii, księgi udzielonych sakramentów, księgi finansowe, cmentarz, odwiedza chorą lub chorego, rozmawia z proboszczem, pracownikami parafii, księżmi itp.

Katechumenatu paraf. w sprawie ślubów i chrztów oraz parafialnego poradnictwa rodzinnego nie będzie)

SOBOTA 2 VI godz.18.00 msza:+w 4 r.śm. Jerzego Redmanna i +rodziców i siostrę Janinę

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 3 VI Niedziela Dziękczynienia i specjalna zbiórka ogólnopolska po mszach na Świątynię Opatrzności w Warszawie

godz. 8.00 msza: + +rodziców i rodzeństwo Wiśniewskich i Prowadziszów

godz. 9.30 msza:
+Leszka Kowalczyka z okazji przypadających imienin

godz.11.00 msza:+męża
Edwarda syna Wiesława i Teresę Wieczorek i +zm. rodziców

2. Inne ogłoszenia.
W
środę odbył się pogrzeb Antoniny Jaworskiej l. 89 z Poledna - dobry Jezu....
Przygotowujemy się do wizytacji kanoniczną ks. bpa 1 czerwca. Kto chciałby na ten cel wizytacji złożyć jakąś ofiarę dodatkową, może ją przynieść do biura parafialnego. Z tychże ofiar wówczas wręczymy księżom intencje mszalne do koncelebry oraz ks. biskupowi.

Bądźmy zawsze i wszędzie dobrzy i miłosierni. Wszystkim szczęść Boże!

2012-05-27