ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 6 niedziela Wielkanocy (13 V2012) * Parafia Gruczno


Dziś o g. 11.00 I Komunia 39. dzieci w parafii Gruczno. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo majowe dla tychże dzieci, potem dla nich biały tydzień tj. codziennie msza o 16.00, w czwartek o 18.00.

1.W BIAŁYM TYGODNIU będzie taki porządek w naszej parafii:

PONIEDZIAŁEK 14 V święto św. Macieja Ap.

godz. 16.00 msza z majowym: +Józefa Talaśki w I rocz. ś,mierci
(dzieci w darach przynoszą słodycze; na wtorek wykonują laurki z życzeniami dla chorych i je przynoszą jako dar ofiarny)

WTOREK 15 V

godz. 16.00 msza z majowym: :+Zofię Prusak i Zofię Dzikowską z okazji imienin
(wtorek: odbiór laurek dla chorych; na środę dzieci przygotowują w kopertach pieniądze dla misji katolickich i je przynoszą jako dar,więc bezinteresownie dają coś ze swych pieniędzy na misje...)

ŚRODA 16 VI święto św. Andrzeja Boboli, Prezb. i Męczennika patrona Polski -

godz. 16.00 msza z majowym: +Jana Gwizdały i rodziców z obojga stron (DZIECI zbierają kolektę - ofiary na misje katolickie i daja swoke ofiary; na czwartek    przynoszą otrzymane pamiątki o charakterze religijnym do poświęcenia)

CZWARTEK 17 VI

godz. 18.00 msza z majowym: int. własna ks. proboszca z okazji 48. rocznicy święceń kapłańskich;
poświęcenie przyniesionych pamiątek religijnych; DZIECI piszą własne podziękowania lub postanowienia dla Jezusa w domu i je przynoszą w    piątek jako dar ofiarny)

PIĄTEK 18 VI

godz. 16.00 msza: int. własna ks. proboszcza z ok. 48.rocz. prymicji kapłańskich - przez cały dzień przyjmuje życzenia
(piątek: odbiór podziękowań i postanowień od dzieci, czyniąc z nich modlitwy - podziękowania i postanowienia dla Pana Jezusa).

Katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów o godz.18.45. Parafialne poradnictwo rodzinne także o godz. 18.45. W czasie wakacji nie będzie w ogóle katechumenatu w sprawach ślubów i chrztów. Zasada taka,że narzeczeni zgłaszają się co najmniej parę miesięcy (cztery, pięć) przed terminem ślubu lub jeszcze wcześniej, jeżeli nie mają żadnego przygotowania parafialnego (oprócz religii w szkole 25 katechez-spotkań przy parafii i 3 razy parafialne poradnictwo rodzinne)

SOBOTA 19 V

godz. 16.00 msza ślubna dla pary Dominiki Kozłowskiej i Romana Gibasa

godz.18.00 msza: +Edmunda Jaworskiego w 35 rocz. śmierci i syna Stanisława

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 20 V:

godz. 8.00 msza: +rodziców Martę i Władysława Pasternackich
godz. 9.30 msza:+Macieja Gołębiewskiego w 12 r.śm.i+Kazimierę Gołębiewską w 3 r. śm.
godz. 11.00 msza: +Mariana Wyrodę

2.Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od 8.00 - 9.00 i krótko po mszy popołudniowej. Dzięki za wszelką pomoc, wysiłek, za ofiary i za ciasto, i za obsługę uroczystości, i za liczny udział, za okazanie szacunku i życzliwości księdzu biskupowi Wiesławowi Śmiglowi w jego prymicje biskupie w Grucznie w ub. niedzielę. Było to zdarzenie piękne i historyczne. Wielu przyczyniło się do tego. Nie wymieniam nazwisk. Ale za pieczonego dzika i kiełbask z niego chcę podziękować panu Stefanowi Medeńskiemu oraz za 256 zdjęć uczennicy Patrycji Ginter od niedzieli w fejsbusku. Bóg zapłać.
Niech w tę niedzielę I Komunii i w białym tygodniu będzie radość w naszej parafii, w rodzinach, pośród przyjaciół i gości. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus...

2012-05-13