ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 5 NIEDZIELA Wielkanocy 6 V 2012 og這szenia 6 V 2012: PRYMICJE BISKUPIE ks. biskupa dra hab. Wies豉wa Śmigla W GRUCZNIE o godz. 11.00


6 V 2012: PRYMICJE BISKUPIE ks. biskupa dra hab.
Wies豉wa Śmigla W GRUCZNIE o godz. 11.00

W TYGODNIU przed I Komunią św. :

PONIEDZ. 7 V
godz. 18.00 msza z majowym: +Bronis豉wa Szafrana w 4 rocz. śmierci

WTOREK św.Stanis豉wa Bpa i Męcz. g這́wnego patrona Polski 8 V
g.18.00 msza z majowym: +Zofię Dzikowską w 6 miesięcy od śmierci
(rodzice dzieci kl.II z doliny Wis造 przychodzą na konieczne    spotkanie przed I Komunią I cz. w kościele, II cz. w domu katech.)

ŚRODA 9 V
g.15.00 Klub Symeona i Anny - zaprasza co miesiąc emerytów, rencistów, seniorów
godz. 17.30 różaniec i majowe - wspierając naszego biskupa Wies豉wa Śmigla godz. 18.00 msza: +Zofię i Micha豉 Kortas
(rodzice dzieci kl. II z wiosek na górach przychodzą na konieczne spotkanie przed I Komunią podobnie jak we wtorek)

CZWARTEK 10 V
godz. 17.00 miting AA. Powsta豉 w Grucznie w dniu 12 kwietnia 2012 Grupa „AA PRZEBUDZENIE”, która będzie mia豉 mitingi - wszystkie otwarte -
raz w miesiącu (w II czwartek o 17.00 w domu katech.) I na mitingi mogą przychodzić nie    tylko alkoholicy, ale wszyscy zainteresowani problemem alkoholizmu. Zapraszają S豉wek i Grzegorz.

godz. 18.00 msza z majowym, także dla dzieci: dziękczynna za szczęśliwą operację i z prośbą o dalsze zdrowie dla Katarzyny

PIĄTEK 11 V
godz. 18.00 z majowym: +Franciszka Szulca
(piątkowy katechumenat parafialny w sprawie chrztów i ślubów o godz. 18.45 - prowadzi ksiądz prob., także o tej godzinie parafialne    poradnictwo rodzinne - prowadzą p. mgr Paulina Jóźwiak i mgr inż ㄆkasz Urbański,zainteresowani tymi sakramentami powinien przybyć więcej razy, w czasie wakacji nie będzie tychże spotkań).

Chrzest planujemy 27 maja o godz. 11.00.

Zebranie ministrantów o godz. 16.00.

SOBOTA 12 V
godz.15-16.00 I spowiedź dzieci klas II, ich rodziców, chrzestnych i krewnych i innych (jeszcze też trwa czas spowiedzi wielkanocnej - w roku roku aż do 3 czerwca)

godz. 18.00 msza z majowym: +w 6 rocz. śmierci Grzegorza Kortasa

6 NIEDZIELA WIELKAN. 13 V

g.8.00 msza:+Ryszarda ㄆkasika w 14 r.śm. i zm z rodziny
godz. 9.30 msza: +Czes豉wę Gordon w I rocz. śmierci

godz. 11.00 msza: PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - w int. dzieci i ich rodziców


2. Podczas prymicji ks. biskupa dra hab. Wies豉wa Śmigla pochodzącego z Luszkówka, z naszej parafii, rezerwujemy część 豉wek z przodu dla krewnych ks. biskupa i dla gości.Na chórze zostawić miejsca dla orkiestry m這dzieżowej „P這myki”. Plac przykościelny będzie częściowo zamknięty Z powodu ża這by po zm. ks. bp. pelplińskim Janie Bernardzie Szladze wycofujemy z uroczystości zabawę, tańce i fotografie. Jedynie robimy dokumentację do portalu i fejsbuka.

Program prymicji biskupich: I część - to (eskorta motocykli z W. Konopatu przez Dworzysko do Gruczna do bramy ogrodzenia kościo豉, powitanie przedstawicieli grup i instytucji) uroczysta msza św .ks. biskupa w koncelebrze z kap豉nami z udzia貫m krewnych ks. biskupa, gości i parafian, w oprawie orkiestry, śpiewów z gitarą i organami, II część to koncert poetycko- muzyczny w kościele z wykorzystaniem tekstów ks. biskupa w wykonaniu bydgoskich aktorów, III cz. w plenerze to catering dla wszystkich przygotowany przez parafian z poszczególnych wiosek parafii Gruczno. Mieszkańcy Luszkówka - z wioski z której jest ks. bp Wies豉w - niech poczują się wspó貪ospodarzami uroczystości.

Zapraszamy. Przybywajcie. Chcemy świętować i weselić się z nowym biskupem pochodzącym z naszej parafii. Szczęść Boże!

2012-05-06