ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
poniedzia貫k, 17 czerwiec 2019 roku

 4 niedziela Wielkanocy (29 IV 2012) * Parafia Gruczno


Niedziela Dobrego Pasterza. Niedziela powo豉ń. Kwartalne Dni modlitw o powo豉nia do s逝żby w Kościele (kap豉ńskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich).

1. 25 kwietnia zmar ks.bp diecezjalny prof.dr hab.Jan Bernard Szlaga l. 72, w 24 roku biskupstwa, w 49 roku kap豉ństwa.Jego pogrzeb odby się w bazylice katedralnej w Pelplinie 28 kwietnia o g.10.00.Z tego powodu prymicje biskupie biskupa Wies豉wa Śmigla pochodzącego z Luszkówka będą w Grucznie w niedzielę 6 maja o godz. 11.00.

2. W TYGODNIU będą MSZE I INNE SPOTKANIA:

PONIEDZIAΒK 30 IV godz. 14.00 pogrzeb ś. p.Elżbiety Koz這wskiej l. 70 z Świecia d. Gruczno - dobry Jezu...
(g.16.00 zakwaterowanie m這dzieży klas III gimnazjum - dziewczynek i ch這pców, 4. dniowy biwak przygotowujący bezpośrednio do bierzmowania 1 VI - do piątki g.12.00)

WTOREK 1 V godz. 18.00 msza z majowym: Witolda υbockiego i syna Krzysztofa
godz. 9.00 wyjazd m這dzieży przebywającej na biwaku do parku wodnego w Chojnicach

ŚRODA 2 V
godz. 17.30 różaniec misyjny dla wszystkich kręgów
godz.18.00 msza:w 5 rocz.ś.Steli Świerczyńskiej i +z rodz.Puzowskich i Świerczyńskich

CZWARTEK 3 V święto uroczystość państwowa i kościelna NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI - msza u nas jak w niedziele:

godz.8.00 msza:+Bogumi豉 Chudy w dn.ur.oraz za wszystkich+z rodz.Chudych i Poćwiardowskich
godz. 9.30 msza: +Mariannę i Wande, i Szczepana, i Józefa, i Kazimierza Szczepańskich
godz. 11.00 msza z majowym: +Zygmunta Deręgowskiego i rodziców obojga stron

PIĄTEK 4 V św.Floriana
godz.17.00 msza z majowym: w int. strażaków i ich rodzin, po mszy w plenerze piknik dla strażaków i ich rodzin (z tego powodu nie będzie katechumenatu paraf. ani parafialnego poradnictwa rodzinnego). O godz. 12.00 w piątek koniec biwaku dla m這dzieży klas III gimnazjum O godz. 15.00 zebranie ministrantów

SOBOTA 5 V
godz. 18.00 msza z majowym:+Felicję Szczukowską i Boles豉wa Donorowicza i za rodz. Becierów i Donorowicz

NIEDZIELA 5 Wielkanocy 6 V

godz.8.00 msza:+Julię Misiaszek
godz. 9.30 msza: +Stanis豉wę Jaworską i za rodziców i rodzeństwo z obojga stron
godz.11.00 msza: prymicje ks. biskupa dra hab. Wies豉wa Śmigla
pochodzącego z Luszkówka, z naszej parafii. Program tychże prymicji można zabrać z 豉weczki z przodu. Część 豉wek rezerwujemy dla krewnych ks. biskupa i dla gości. Na chórze proszę zostawić tradycyjne miejsca dla orkiestry m這dzieżowej „P這myki”. Z powodu śmierci i pogrzebu ks. bpa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi rezygnujemy z zabawy i tańców oraz zdjęć. Jeśli kto chcia豚y przemawiać lub dzielić się wspomnieniami, niech przed niedzielą zg這si się z imienia i nazwiska do parafii, do ks. proboszcza. Na tej wyjątkowej mszy nie będzie og這szeń parafialnych. Dokument będzie w portalu i fejsbuku. Uczestnicy otrzymają pamiątkowy folder przygotowany przez naszą parafię.

3. Inne og這szenia:

Bóg zap豉ć za ofiary od parafian. I za wszelką pomoc. Dzięki za przygotowania prymicji biskupich w naszej parafii, co już widać w wieńcach i girlandach z Parlina, i kwiatach,i w porządkowaniu otoczenia.

Dobrym prezentem I Komunii jest Pismo św. albo śpiwór. Pismo św. przygotowuje do życia wiecznego, a śpiwór u豉twia życie doczesne.
Udzielanie chrztu św. w parafii planujemy 27 maja o godz. 11.00. Kto planuje chrzest lub ślub kościelny w czasie do końca września, niech teraz przybędzie na spotkania katechumenatu parafialnego tj. 11 V, 18 V i 25 V oraz 8 VI, 22 VI i 29 VI tj. w piątki o 18.45 (nie będzie bowiem katechumenatu podczas wakacji w lipcu i sierpniu, ale zaczęte sprawy będą kontynuowane).

Apel do niektórych: Kośció potrzebuje nowych aposto這́w, entuzjastów. Możesz wybrać studia w seminarium duchownym i kap豉ństwo jako s逝żbę dla ludzi w Kościele. Albo życie zakonne. A dziewczyny mogą wybrać życie nie jako syngle, lecz we wspólnocie klasztoru żeńskiego. Dzieci szkó podstawowych mogą wybrać gimnazjum katolickie w Świeciu, a m這dzież gimnazjów średnie szko造 katolickie, znajdujące się kilkanaście kilometrów od nas: w Świeciu i w Che軛nie.

Szczęść Bo瞠.

2012-04-29