ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 4 niedziela Wielkanocy (29 IV 2012) * Parafia Gruczno


Niedziela Dobrego Pasterza. Niedziela powołań. Kwartalne Dni modlitw o powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich).

1. 25 kwietnia zmarł ks.bp diecezjalny prof.dr hab.Jan Bernard Szlaga l. 72, w 24 roku biskupstwa, w 49 roku kapłaństwa.Jego pogrzeb odbył się w bazylice katedralnej w Pelplinie 28 kwietnia o g.10.00.Z tego powodu prymicje biskupie biskupa Wiesława Śmigla pochodzącego z Luszkówka będą w Grucznie w niedzielę 6 maja o godz. 11.00.

2. W TYGODNIU będą MSZE I INNE SPOTKANIA:

PONIEDZIAŁEK 30 IV godz. 14.00 pogrzeb ś. p.Elżbiety Kozłowskiej l. 70 z Świecia d. Gruczno - dobry Jezu...
(g.16.00 zakwaterowanie młodzieży klas III gimnazjum - dziewczynek i chłopców, 4. dniowy biwak przygotowujący bezpośrednio do bierzmowania 1 VI - do piątki g.12.00)

WTOREK 1 V godz. 18.00 msza z majowym: Witolda Łobockiego i syna Krzysztofa
godz. 9.00 wyjazd młodzieży przebywającej na biwaku do parku wodnego w Chojnicach

ŚRODA 2 V
godz. 17.30 różaniec misyjny dla wszystkich kręgów
godz.18.00 msza:w 5 rocz.ś.Steli Świerczyńskiej i +z rodz.Puzowskich i Świerczyńskich

CZWARTEK 3 V święto uroczystość państwowa i kościelna NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI - msza u nas jak w niedziele:

godz.8.00 msza:+Bogumiła Chudy w dn.ur.oraz za wszystkich+z rodz.Chudych i Poćwiardowskich
godz. 9.30 msza: +Mariannę i Wande, i Szczepana, i Józefa, i Kazimierza Szczepańskich
godz. 11.00 msza z majowym: +Zygmunta Deręgowskiego i rodziców obojga stron

PIĄTEK 4 V św.Floriana
godz.17.00 msza z majowym: w int. strażaków i ich rodzin, po mszy w plenerze piknik dla strażaków i ich rodzin (z tego powodu nie będzie katechumenatu paraf. ani parafialnego poradnictwa rodzinnego). O godz. 12.00 w piątek koniec biwaku dla młodzieży klas III gimnazjum O godz. 15.00 zebranie ministrantów

SOBOTA 5 V
godz. 18.00 msza z majowym:+Felicję Szczukowską i Bolesława Donorowicza i za rodz. Becierów i Donorowicz

NIEDZIELA 5 Wielkanocy 6 V

godz.8.00 msza:+Julię Misiaszek
godz. 9.30 msza: +Stanisławę Jaworską i za rodziców i rodzeństwo z obojga stron
godz.11.00 msza: prymicje ks. biskupa dra hab. Wiesława Śmigla
pochodzącego z Luszkówka, z naszej parafii. Program tychże prymicji można zabrać z ławeczki z przodu. Część ławek rezerwujemy dla krewnych ks. biskupa i dla gości. Na chórze proszę zostawić tradycyjne miejsca dla orkiestry młodzieżowej „Płomyki”. Z powodu śmierci i pogrzebu ks. bpa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi rezygnujemy z zabawy i tańców oraz zdjęć. Jeśli kto chciałby przemawiać lub dzielić się wspomnieniami, niech przed niedzielą zgłosi się z imienia i nazwiska do parafii, do ks. proboszcza. Na tej wyjątkowej mszy nie będzie ogłoszeń parafialnych. Dokument będzie w portalu i fejsbuku. Uczestnicy otrzymają pamiątkowy folder przygotowany przez naszą parafię.

3. Inne ogłoszenia:

Bóg zapłać za ofiary od parafian. I za wszelką pomoc. Dzięki za przygotowania prymicji biskupich w naszej parafii, co już widać w wieńcach i girlandach z Parlina, i kwiatach,i w porządkowaniu otoczenia.

Dobrym prezentem I Komunii jest Pismo św. albo śpiwór. Pismo św. przygotowuje do życia wiecznego, a śpiwór ułatwia życie doczesne.
Udzielanie chrztu św. w parafii planujemy 27 maja o godz. 11.00. Kto planuje chrzest lub ślub kościelny w czasie do końca września, niech teraz przybędzie na spotkania katechumenatu parafialnego tj. 11 V, 18 V i 25 V oraz 8 VI, 22 VI i 29 VI tj. w piątki o 18.45 (nie będzie bowiem katechumenatu podczas wakacji w lipcu i sierpniu, ale zaczęte sprawy będą kontynuowane).

Apel do niektórych: Kościół potrzebuje nowych apostołów, entuzjastów. Możesz wybrać studia w seminarium duchownym i kapłaństwo jako służbę dla ludzi w Kościele. Albo życie zakonne. A dziewczyny mogą wybrać życie nie jako syngle, lecz we wspólnocie klasztoru żeńskiego. Dzieci szkół podstawowych mogą wybrać gimnazjum katolickie w Świeciu, a młodzież gimnazjów średnie szkoły katolickie, znajdujące się kilkanaście kilometrów od nas: w Świeciu i w Chełmnie.

Szczęść Boże.

2012-04-29