ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 3 niedziela Wielkanocy (22 IV 2012)


Do 6 maja msze o godz. 11.00 będą inicjacyjne dla klas II tj. bezpośrednie przygotowanie do I spowiedzi i I Komunii św. To ćwiczenia gestów, znaków liturgicznych, śpiewów, postaw i koncentracji, i powtórka.

1. W TYGODNIU:

PONIEDZIAŁEK 23 IV uroczystość głównego patrona Polski św. Wojciecha Bpa i Męcz.

godz. 18.00 msza: +Irene Zielińską i Władysława i Cecylię (z dn. 28 IV)

WTOREK 24 IV wspom.św.Jerzego męcz.

godz.18.00 msza: +Zofię Dzikowską w 35 rocz. ślubu

ŚRODA 25 IV święto św. Marka Ewang. procesja błagalna z błog. dla rolników i ogrodników

godz.18.00 msza:

CZWARTEK 26 IV

godz. 18.00 msza: +Jana Brzozowskiego w 25 rocz. śmierci

PIĄTEK 27 IV

godz. 18.00 msza: +Marcelego Zysia i żonę Urszulę i córkę Elżbietę

SOBOTA 28 IV godz. 12.00 uroczysta msza - prymicje biskupie w Grucznie.
W programie: wprowadzenie nowego biskupa ks.dra hab.Wiesław Śmigla od bramy ogrodzenia, przywitanie i gratulacje w kościele słowami różnych przedstawicieli i grup, uroczysta msza pod przewod. biskupa z udziałem znanych księży i z dekanatu, zaraz po mszy program poetycko-muzyczny bydgoskich aktorów Romy Warmus i Eugeniusza Rzyskiego z wierszami biskupa, po wyjściu z kościoła inne gesty życzliwości, gratulacje i wspomnienia przeplatane w plenerze orkiestrą młodzieżową „Płomyki” z kapelmistrzem Adamem Idzińskim oraz dalsze biesiadowanie w domu katechetycznym dla krewnych księdza biskupa i zaproszonych gości, a także w plenerze dla wszystkich grochówka, kiełbaski, bigos, ciasto, drożdżówka, i napoje, a w podziemiach domu katechetycznego zespół Tomka Pawłowskiego i tańce dla dzieci, młodzieży, uczestników dawnych obozowisk namiotowych i wycieczek, w których brał udział ks. biskup Wiesław. Chcemy świętować.Radujmy się i weselmy, z wdzięcznością Bogu dziękując za dar biskupstwa i obecności z nami najmłodszego biskupa w Polsce. (W sobotę 28 IV nie będzie u nas żadnej innej mszy).

4 NIEDZIELA WIELKANOCY (29 IV)Niedziela Dobrego Pasterza-światowy dzień powołań:

g. 8.00 msza: dziękcz. za wyzwolenie się od uzależnień z prośbą o dalsze błog. B.i wsparcie

godz. 9.30 msza: +Józefa i Władysławę Suchomskich

godz. 11.00 msza: + Marię Ledzińską    (msza inicjacyjna dla dzieci klas II)

2. Inne ogłoszenia.

Dziękujemy za pomoc i ofiarność parafian w związku z prymicjami biskupimi w Grucznie, co jest nadzwyczajnym wydarzeniem historycznym. Bóg zapłać. Bóg zapłać za wykonany wysiłek wielu ludzi, za złożone ofiar, za projekty i programy wokół tejże uroczystości prymicji biskupich. W czasie uroczystości niektóre miejsca będą zarezerwowane dla krewnych biskupa i gości, nasi porządkowi i klerycy będą kierować na placu kościelnym, ograniczą wjazd samochodów, rozdzielą miejsca i poczęstunek. Po mszy biesiadowanie jest przede wszystkim dla tych, którzy uczestniczyli w kościele, nie jest na wynos. Inni mogą później dołączyć do nas. Nikogo nie wykluczamy.

Szkoła organizuje zbiórkę surowców m, in. makulatura, plastikowe butelki, nakrętki, baterie, zużyte telewizory, radia, lodówki, pralki, suszarki, tostery, komputery, monitory, telefony komórkowe itp. To z okazji Dnia Ziemi. Proszę przynosić do szkoły w dniach 23 - 27 kwietnia od 8.00 - 13.30 i do świetlicy 25 kwietnia od 15.00 - 17.00. Proszą Lucyna Ginter i Marcin Andryanczyk, Gruczno 22 IV 2012.

Policja w Świeciu chce nas uczulić i ostrzec przed zagrożeniami przestępczością skierowaną przeciwko osobom starszym (zwaną „na wnuczka” lub „na fachowca”, dzwoni ktoś, podaje się za wnuczka lub innego członka rodziny, że miał akurat wypadek, pilnie potrzebuje pieniądze, nie może sam przyjechać, podeśle znajomego... Nie zostawiajmy osób samotnych bez opieki. Jeśli fachowiec jakiś i skądś, zadzwonić do przedsiębiorstwa o potwierdzenie tożsamości ... Itd. Policja prosi o czujność - Kierownik rewiru policjant Wojciech Szmelter, Świecie 20 IV 2012.   

Szczęść Boże!

2012-04-22