ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
poniedzia貫k, 17 czerwiec 2019 roku

 3 niedziela Wielkanocy (22 IV 2012)


Do 6 maja msze o godz. 11.00 będą inicjacyjne dla klas II tj. bezpośrednie przygotowanie do I spowiedzi i I Komunii św. To ćwiczenia gestów, znaków liturgicznych, śpiewów, postaw i koncentracji, i powtórka.

1. W TYGODNIU:

PONIEDZIAΒK 23 IV uroczystość g這́wnego patrona Polski św. Wojciecha Bpa i Męcz.

godz. 18.00 msza: +Irene Zielińską i W豉dys豉wa i Cecylię (z dn. 28 IV)

WTOREK 24 IV wspom.św.Jerzego męcz.

godz.18.00 msza: +Zofię Dzikowską w 35 rocz. ślubu

ŚRODA 25 IV święto św. Marka Ewang. procesja b豉galna z b這g. dla rolników i ogrodników

godz.18.00 msza:

CZWARTEK 26 IV

godz. 18.00 msza: +Jana Brzozowskiego w 25 rocz. 鄉ierci

PI﹗EK 27 IV

godz. 18.00 msza: +Marcelego Zysia i żonę Urszulę i córkę El瘺iet

SOBOTA 28 IV godz. 12.00 uroczysta msza - prymicje biskupie w Grucznie.
W programie: wprowadzenie nowego biskupa ks.dra hab.Wies豉w Śmigla od bramy ogrodzenia, przywitanie i gratulacje w kościele s這wami różnych przedstawicieli i grup, uroczysta msza pod przewod. biskupa z udzia貫m znanych księży i z dekanatu, zaraz po mszy program poetycko-muzyczny bydgoskich aktorów Romy Warmus i Eugeniusza Rzyskiego z wierszami biskupa, po wyjściu z kościo豉 inne gesty życzliwości, gratulacje i wspomnienia przeplatane w plenerze orkiestrą m這dzieżową „P這myki” z kapelmistrzem Adamem Idzińskim oraz dalsze biesiadowanie w domu katechetycznym dla krewnych księdza biskupa i zaproszonych gości, a także w plenerze dla wszystkich grochówka, kie豚aski, bigos, ciasto, drożdżówka, i napoje, a w podziemiach domu katechetycznego zespó Tomka Paw這wskiego i tańce dla dzieci, m這dzieży, uczestników dawnych obozowisk namiotowych i wycieczek, w których bra udzia ks. biskup Wies豉w. Chcemy świętować.Radujmy się i weselmy, z wdzięcznością Bogu dziękując za dar biskupstwa i obecności z nami najm這dszego biskupa w Polsce. (W sobotę 28 IV nie będzie u nas żadnej innej mszy).

4 NIEDZIELA WIELKANOCY (29 IV)Niedziela Dobrego Pasterza-światowy dzień powo豉ń:

g. 8.00 msza: dziękcz. za wyzwolenie się od uzależnień z prośbą o dalsze b這g. B.i wsparcie

godz. 9.30 msza: +Józefa i W豉dys豉wę Suchomskich

godz. 11.00 msza: + Marię Ledzińską    (msza inicjacyjna dla dzieci klas II)

2. Inne og這szenia.

Dziękujemy za pomoc i ofiarność parafian w związku z prymicjami biskupimi w Grucznie, co jest nadzwyczajnym wydarzeniem historycznym. Bóg zap豉ć. Bóg zap豉ć za wykonany wysi貫k wielu ludzi, za z這żone ofiar, za projekty i programy wokó tejże uroczystości prymicji biskupich. W czasie uroczystości niektóre miejsca będą zarezerwowane dla krewnych biskupa i gości, nasi porządkowi i klerycy będą kierować na placu kościelnym, ograniczą wjazd samochodów, rozdzielą miejsca i poczęstunek. Po mszy biesiadowanie jest przede wszystkim dla tych, którzy uczestniczyli w kościele, nie jest na wynos. Inni mogą później do豉̨czyć do nas. Nikogo nie wykluczamy.

Szko豉 organizuje zbiórkę surowców m, in. makulatura, plastikowe butelki, nakrętki, baterie, zużyte telewizory, radia, lodówki, pralki, suszarki, tostery, komputery, monitory, telefony komórkowe itp. To z okazji Dnia Ziemi. Proszę przynosić do szko造 w dniach 23 - 27 kwietnia od 8.00 - 13.30 i do świetlicy 25 kwietnia od 15.00 - 17.00. Proszą Lucyna Ginter i Marcin Andryanczyk, Gruczno 22 IV 2012.

Policja w Świeciu chce nas uczulić i ostrzec przed zagrożeniami przestępczością skierowaną przeciwko osobom starszym (zwaną „na wnuczka” lub „na fachowca”, dzwoni ktoś, podaje się za wnuczka lub innego cz這nka rodziny, że mia akurat wypadek, pilnie potrzebuje pieniądze, nie może sam przyjechać, podeśle znajomego... Nie zostawiajmy osób samotnych bez opieki. Jeśli fachowiec jakiś i skądś, zadzwonić do przedsiębiorstwa o potwierdzenie tożsamości ... Itd. Policja prosi o czujność - Kierownik rewiru policjant Wojciech Szmelter, Świecie 20 IV 2012.   

Szczęść Boże!

2012-04-22