ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 17 czerwiec 2019 roku

 ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 8 IV 2012 * Parafia Gruczno


ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 8 IV 2012 w dzień Wielkanocy będą dwie msze świąteczne: godz. 9.30+Stanisławę Jaworską i rodziców z obojga stron o godz.11.00+Jana Kwiatka w I r. ś. i jego żonę Zuzannę (o 9.30 i 11.00 także świecenie pokarmów)

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY W OKTAWIE 9 IV, II ŚWIĘTO WIELKANOCY - msze jak w niedziele:

godz. 8.00 msza: +rodziców Marte i Władysława Pasternackich
godz. 9.30 msza: +_Teresę i Tadeusza Koszowskich
godz. 11.00 msza: +Wacławę Falgowską i rodziców i rodzeństwio z obojga stron (ofiary kolekty w II Święto są na Kat. Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

WTOREK WIELKANOCNY w oktawie 10 IV
godz.16.00 zebranie członków rady ekonom. i rady duszpast. w związku z nominacją ks.bpa dr hab.Wiesława Śmigla pochodzącego z naszej parafii i przygotowaniami tutaj jego prymicji biskupich
godz.18.00 msza: o Boże błogosł. w 18 urodziny dla Joanny
(konieczne spotkanie dla rodziców dzieci kl.II z wiosek w dolinie Wisły I cz. o 18.00 w kościele, II cz. w domu katech.)

ŚRODA WIELKANOCNA w oktawie 11 IV
g. 18 msza:+Irenę Zielińską i Walerię i Ksawerego (konieczne spotkanie dla rodziców dzieci kl. II z wiosek na górach podobnie jak we wtorek);
godz. 15.00 Klub Symeona i Anny zaprasza emerytów i rencistów członków i sympatyków

CZWARTEK WIELKAN. 12 IV
godz.8.00 msza: +Krystynę Guziewicz
godz. 17.00 spotkanie I grupy AA . Ogłaszany od kilku tygodni Miting odbędzie się w domu katech., na co zaprasza się matki, żony, mężów, starsze dzieci - zapraszamy całe rodziny - drzwi otwarte. (Odtąd spotkania AA będą w II czwartki miesiąca o godz. 17.00).

PIĄTEK WIELKAN. 13 IV
godz. 18.00 msza: +Stanisława i Franciszka i Franciszki Sawickiej i Eugeniusza Gackowskiego i Kazimiere Wróblewską
zebranie ministrantów o g.16.00,
katechumenat parafialny w sprawie chrztów i ślubów godz. 18.45 także o 18.45 parafialne poradnictwo rodzinne

SOBOTA WIELK.14 IV
godz. 18.00 msza: Eugeniusza Szmyta
(g.19.00 zaprasza się w sprawie prymicji biskupich osoby z pomysłami i panie i panów sołtysów z wiosek należących do parafii) nie będzie planowanej nowej ewangelizacji dla młodziezy ponadgimnazjalnej

OKTAWA ZMARTWYCHWSTANIA - II NIEDZIELA WIELKANOCY czyli Miłosierdzia Bożego 15 IV:

godz. 8.00 msza: +rodziców Klepczyńskich i Kasprzyk
godz. 9.00 msza: +mężą Henryka Stanowskiego i rodziców Stanowskich i Szamockich godz.12.00 msza: +Tadeusza Putkowskiego w I rocz. śmierci (coroczna zbiórka do puszek na cele charytatywne

Inne ogłoszenia.
Odbył sie pogrzeb zm.+Urszuli Jankowskiej l. 83 z Parlina - dobry Jezu...

W sob. 21 IV o g. 11.00 w Pelplinie będzie konsekracja biskupa dr. hab. Wiesława Śmigla pochodzącego z naszej parafii- na wyjazd do Pelplina autokarem 21 IV o godz. 8.30 - zapisywać się w naszej parafii.

W sob. 28 IV o g. 12.00 będą prymicje biskupie w Grucznie, kto ma jakieś pomysły aby tę uroczystość prymicji biskupich wzbogacić i urozmaicić - niech przyjdzie na zebranie w sobotę 14 IV o godz. 19.00, na tę godzinę tj. w sobotę 14 IV o godz. 19.00 zapraszam także panie i panów sołtysów z wiosek należących do naszej parafii.

Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do uroczystego charakteru tych dni. Za ognisko, czyszczenie kościoła, za zrobienie Grobu, za uszykowanie ciemnicy, dziękujemy pracownikom, dekorującym, szafarzom, śpiewakom, lektorom, kolektującym, ministrantom, wykonującym zróżnicowane funkcje liturgiczne...Bóg zapłać. Dzięki osobom, które przyniosły jedzenie i owoce. Panom strażakom z Gruczna, Luszkówka i Parlina za straż przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać za złożone ofiary. Życzymy dalszego przeżywania Radosnych Świąt, ciepła rodzinnego, pokoju, przyjaźni, zgody i mocy od Jezusa Zmartwychwstałego....! Jezus zwyciężył złego ducha i pokonał śmierć. Jest niezwyciężony, wiarygodny, zasługuje na zaufanie - Jezus, Pan życia i śmierci, obiecuje nam życie wieczne. Bądźmy zjednoczeni w Jego imię. Nie przeciwstawiajmy się sobie lecz bądźmy solidarni ze sobą i z innymi. Przyjmijcie te życzenia i serdeczności, i zanieście tę nadzieję smutnym, rozgoryczonym, nieufnym. Drodzy, świętujcie z Zmartwychwstałym Jezusem, alleluja.

Szczęść Boże!

2012-04-08