ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Msze św., spotkania
sobota, 25 maj 2019 roku

 Parę zdań o mszach i innych spotkaniach w parafii


Msze niedzielne: o godz. 8.00, 9.30 i 11.00
(o 8.00 nie ma mszy w I Święto Bożego Narodzenia, Zmartwychwstania Pańskiego i 1 stycznia; o 11.00 msza bardziej dla dzieci i młodzieży, sobotnia msza wieczorna i przedświąteczna o 18.00 jest niedzielną i świąteczną możliwością uczestniczenia, ale nie w Wigilię Wielkanocną i Wigilię Bożego Narodzenia, kiedy są nocne i uroczyste msze)

Msze codzienne o godz. 18.00
(według ogłoszeń, nieraz inaczej z powodu wyjazdów lub pogrzebów, jubileuszy, rekolekcji itp.). Spowiedź przed mszami św. (15 minut) i co najmniej raz w miesiącu z udziałem innych księży - wg ogłoszeń)

W sprawie chrztów i ślubów - przychodzić na katechumenat parafialny w piątki o godz. 18.45 (nie w ferie zimowe ani w wakacje). Okres narzeczeństwa i okres ciąży jest dobrym czasem przychodzenia na
katechumenat. Warto dużo godzin poświęcić na refleksję i duchowe przygotowanie do tychże sakramentów. Kto mówi, że nie ma żadnego czasu, niech w ogóle nie przychodzi w takich sprawach do parafii.

Chorzy - odwiedziny księdza w I czwartki miesiąca od godz. 10.00,
nadzwyczajni szafarze świeccy Komunii św. zanoszą lub zawożą
Eucharystię do domu chorego według uzgodnień.

Biuro parafialne czynne we wtorek, środę, czwartek i piątek od godz. 8.30 - 9.00 i krótko po wieczornej mszy św. (czasem inaczej, jeżeli są rekolekcje w domu katechetycznym lub inne zajęcia).

Ogłoszenia są parafialną bieżącą gazetą. Tam szukać informacji. I interesować się ogłoszeniami w parafii, plakatami...Są wywieszone przed kościołem i w gablotce w kruchcie bocznej. Nie udawać, że przychodzący nie wie. U nas wszystko jest jawne. Drogi katoliku, zanim przyjdziesz w jakiejś sprawie do parafii, poczytaj ogłoszenia i inne informacje parafialne. Ksiądz zdziwi się zawsze, jeżeli przyjdziesz zagubiony i mało zorientowany, a mieszkający tutaj od lat. Ale oczywiście przyjmie cię w dobrej wierze. Tu w parafii możesz odzyskać równowagę duchową i spokój wewnętrzny. Przyjdź i zobacz.
Jeżeli ci się nie podoba, możesz zaproponować zmiany na lepsze, możesz przyczynić się słowem, czasem, pracą lub organizowaniem i pieniędzmi do wyższego poziomu nas wszystkich... Zapraszam. Jeżeli chcesz, możesz...
Przyjdź. Daj swoje zdolności. Bądź dla. Nie tylko dla siebie.


Z księdzem można się umówić osobno na rozmowę:

telefon (052) 33 193 79
e-mail: franciszek@kamecki.eu

2007-03-25