ewangelizacja.net

Felietony > Felietony "Pielgrzym"
wtorek, 23 kwiecień 2019 roku

 MEDIA ZAUWAŻAJĄ NAS ŹLE


Drabiną do nieba 4 VIII 2013 (16) [531]

      Parafia raczej zawadza, media jzniesławiaji oczerniaj. Podajzłe nowiny. Owszem, czasem i pozytywniej o jakiejsensacji lub konserwacji (choby o zabytkach w kociele w Topolnie i o skutecznych wysiłkach ks. kan. Andrzeja Regenta w tej sprawie albo o plenerowej zabawie rodzinnej przy parafii Niepok. Poczcia NMP, w wieciu etc). Potrafiprzez cały tydziecodziennie pisao podejrzanej lub błędnej decyzji w parafii lub w Kociele. Albo - jak GW - wielokrotnie przypomina dawne sprawy, jakby na złość. Winny jest jakibiskup lub ksidz. Te wirtualne informacje srozgłaszane, normalna rzeczywistość jest pomijana, jest przecieinna.


       W Polsce
łatwo przekracza siprzykazanie VIII. Fałszywie przeciw bliniemu np. ostatnio wobec arcybiskupa Hosera, ks. Lemaskiego, zmarłego błogosławionego naszego papiea, w sprawie ludobójstwa w Rwandzie... Spór o to, co kto powiedziała i dlaczego. Np. teksty obronne, polemiczne Zbigniewa Nosowskiego, Wojciecha Tochmana, bardzo złoliwe prof. Hartmana (absolwenta KUL, magisterium u o. M. Krpca) przeciw Kociołowi... Nie szanuje siosób, nazwisk, dobrej opinii. Zamiast słoca pada deszcz podejrze, plotek, insynuacji, potpienia. Dla parafii i dla ksidza nie ma dobrej pogody. Kiedyś śpiewałem z Moniuszk„dobrze, dobrze, panie bracie, przewyborny taki stan, nie ma niewiast w naszej chacie, wiwat semper wolny stan”. A teraz radość ucieka, bo wokół złoliwe felietony, a w internecie paskudne komentarze przeciwko duchownym. Przykro. Za tysic lat wkładu Kocioła w kraj nad Wisłą teraz nagle takie walenie w...mord. Ciosy z prawej i lewej. Wprawdzie pan Jarosław Kaczyski deklaruje, e nie ma Polski bez Kocioła i w zaparte broni wartoci chrzecijaskich - dziki mu za to! - ale w dramatycznych wyborach głosowali ponona Kwaniewskiego. Przyczynił sido 10. letniej prezydentury sympatycznego ateista, który w nowej i kruchej demokracji umocnił lewici jej powszechność w gospodarce oraz w instytucjach decyzyjnych w Polsce. Panu Wałęsie rzucano nieustannie kłody pod nogi (prezydentem był tylko 5 lat i ponad rok przewodniczcym „Solidarnoci” od strajków do stanu wojennego). W tym czasie z innymi (m. in . z Borusewiczem, Mazowieckim, Gieremkiem, Kuroniem, Michnikiem, ks.H. Jankowskim, który ich wszystkich gocił u w. Brygidy w Gdasku, a ja odwiedzałem matkks. Jankowskiego w Starogardzie Gd. i siostry Uli Ik) zmieniał ostronie ustrój z komunizmu w demokracj, wyrzucił wojska radzieckie z Polski i ich bazy... Chciano wicej od niego...Ale i krytykowano go, posdzano o najgorsze... Umocniona lewica do dzisiaj krytykuje złoliwie Kociół, wtpic w uniwersalność dekalogu i w dobrwolsłuenia Bogu i ludziom.


      W niejednej parafii s
takie tendencje przeciwne, nie zauwaa sidobra np. moja parafia opłaciła cały plener fotograficzny dla młodziey w lipcu, a „Gazeta Pomorska” - nie wspominajc parafii - podaje błędnie, e jednym z głównych sponsorów pleneru to „Mondi”. Sapienti sat. Przykro, e bezinteresownoci parafii i religii nie zauwaa si, a jedynie stare, dobre małżestwo z postkomunistycznlewic.


KS. FRANCISZEK KAMECKI

2013-08-04